• Путівник по новому Закону України “Про публічні закупівлі” для державного замовника

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  19 квітня 2020 року вступає в дію нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі». Ми підготували перелік основних змін, а також добірку корисних посилань та відео, щоб допомогти вам швидко розібратися, як працювати із закупівлями за новими правилами. 

  putivnik-po-novomu-zakonu-ukrayini-pro-publichni-zakupivli - Zakupki.Prom.ua

  Увага! Щоб отримувати важливі новини та корисні матеріали на тему закупівель, підпишіться на нашу розсилку за цим посиланням.

  Отже, що нового у публічних закупівлях з 19 квітня 2020?

  Новий тип закупівлі — спрощена закупівля

  • застосовується для закупівель бюджетом: 

  а) 50-200 тис. грн для товарів чи послуг (для монополістів – 50 тис. – 1 млн грн ); 

  б) 50 тис. грн – 1.5 млн грн для робіт (для монополістів – 50 тис. – 5 млн грн);

  • щоб процедура відбулась — достатньо одного учасника;
  • якщо необхідно змінити щось у документації — термін прийому пропозицій замовнику потрібно буде продовжити мінімум на 2 робочі дні;
  • кваліфікація одного учасника має тривати не більше 5 робочих днів;
  • укласти договір потрібно протягом 20 днів від моменту визначення переможця.

  Виявлення аномально низьких цін в “надпорогових закупівлях”

  • занижені ціни будуть визначатися системою автоматично;
  • учасник має надати пояснення замовнику протягом 1 робочого дня з дня проведення аукціону;
  • якщо постачальник не надасть пояснень, замовник має відхилити учасника з аномально низькою ціною.

  Кваліфікація учасника та виконання договору

  • учасник, якого визнали переможцем, протягом 10 днів від моменту публікації повідомлення про намір укласти договір має надати документи, що підтверджують відсутність підстав для відхилення його пропозиції;
  • замовник має право відхилити учасника, що недобросовісно виконав попередній контракт з цим замовником й це призвело до дострокового розірвання цього контракту та накладення штрафів на учасника протягом трьох років з дати дострокового розірвання даного договору;
  • замовник може продовжити строк укладання договору до 60 днів;
  • після підписання договору постачальник зможе збільшувати ціну за одиницю товару не більш, як на 10% та не частіше ніж один раз на 90 днів за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми самого договору. Винятки: закупівлі газу, бензину, дизельного пального та електричної енергії.

  Зміни у оскарженні закупівель

  • з’явився строк виконання рішень АМКУ для замовників — 30 днів;
  • тепер учасник матиме змогу подати скаргу на рішення замовника, навіть якщо дискваліфіковано всіх учасників процедури;
  • учасники зможуть оскаржити скасовану процедуру.

  Також ми підготували окрему статтю “Новий закон: що потрібно знати замовникам”, де більш детально розповідаємо про зміни.

  Корисні статті та інші ресурси

  Безкоштовний онлайн-курс

  Слідкуйте за актуальними новинами у закупівлях в соціальних мережах

  Відео про новий закон

  Forum Zakupki: зміни до Закону. Про все найбільш актуальне та важливе для замовників щодо нововведень у публічних закупівлях. Доповіді

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (27)

  • sergeybespalov
   19 Квітня 2020, 14:13

   sergeybespalov2012@gmail.com

   Відповісти
  • Людмила
   27 Квітня 2020, 15:40

   Може голова тендерного комітету одночасно бути ще і уповноваженою особою?

   Відповісти
  • Людмила
   29 Квітня 2020, 10:49

   Доброго дня,наша організація зареєстрована на вашому майданчику же чотири роки,чи потрібно упоноваженій особі реєструватись на іншому майданчику,щоб проводити спрощені закупівлі,чи це якось можна зробити на одному майданчику?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    29 Квітня 2020, 16:16

    Вітаємо! Ви можете це зробити на нашому майданчику)

    Відповісти
    • Людмила
     30 Квітня 2020, 9:19

     Мені потрібно окремо ще раз зареєструвати підприємство і підписатися оповноваженою особою? Чи як це технічно правильно зробити ?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      5 Травня 2020, 17:34

      Якщо вже є створений кабінет, додатково реєструватись непотрібно. У розділі “Профіль”=>”Структура компанії” є можливість додати нового співробітника (це може бути ваша уповноважена особа). Або зайдіть у “Профіль”-“Дані для входу в кабінет” і внесіть зміни в контактні дані особи, яка буде уповноваженою здійснювати закупівлі.

      Відповісти
  • Яна
   6 Травня 2020, 10:07

   Може голова тендерного комітету одночасно бути ще і уповноваженою особою?

   Відповісти
  • Тетяна
   7 Травня 2020, 12:28

   За новим законодавством звіт про виконання договору публікується протягом 3 робочих днів. Після публікації звіту про укладений договіру, статус договору повинен бути активний чи завершено?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Травня 2020, 17:16

    Звіт про виконання договору публікується протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання. Протягом 3 днів публікується звіт про договір про закупівлю (на майданчику називається звіт про укладений договір). після публікації звіту про укладений договір закупівля повинна знаходитися в статусі “Завершено”. Але це саме закупівля, якщо перейти в розділ “Працювати з договором” там вже буде статус, власне, самого договору і цей статус буде “Активний”. Цей статус можна змінити на “Закритий”, якщо в рамках Звіту про укладений договір зробити Звіт про виконання договору (тобто натиснути кнопку “Звітувати про виконання” або “Розірвати договір” і заповнити відповідну інформацію). проте, якщо у вас звіт про укладений договір, звітувати про виконання такого договору необов’язково. Тому статус може бути як “активний” так і “закритий”, але сама закупівля обов’язково має бути в статусі “Завершено”.

    Відповісти
  • олена
   12 Травня 2020, 16:03

   як звітувати про укладений договір по поштовим послугам Нова пошта , якщо невідомо скільки буде послуг і суми кожний раз різні. вімома тільки приблизна сума по факту 2019 року- 12 тисяч грнз

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:45

    Законом встановлено строк на оприлюднення звіту про договір про закупівлю – 3 р.д. з дати підписання договору. Тому, Замовник може оприлюднювати такі звіти по факту, головне, щоб закупівлі передував оприлюднений план в системі.

    Відповісти
  • Олена
   13 Травня 2020, 11:57

   інколи приходиться купувати по копії чеку(за готівку) терміново щось невелике, наприклад марки чи конверти, або терміново у дорозі шиномонтаж. Як у цьому разі відшкодовувати витрати і відображати ці витрати у прозоро, бо вони не були заплановані і договору теж не має?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    15 Травня 2020, 16:25

    У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, потрібно публікувати в системі звіт, при цьому договір можна не укладати. Це може бути чек, накладна, інше. Що стосуються планів, то на всі кошти,що витрачаються організацією, мають відображатися в плані.

    Відповісти
  • Наталія
   19 Травня 2020, 13:47

   Доброго дня ми двічі проводили закупівлю по процедурі відкритих торгів, двічі невдало внаслідок недостатньої кількості учасників, чи маємо право застосувати переговорну процедуру зараз.

   Відповісти
  • Наталія
   21 Травня 2020, 14:54

   На які закупівлі по закону треба звітувати про виконання договору?

   Відповісти
  • Олена
   21 Травня 2020, 15:25

   Доброго дня. Чи є порушенням, якщо помилково не накладено ЕЦП на план закупівлі по допорогах, а звіт про договір оприлюднено і закупівля завершена?

   Відповісти
  • Олена
   26 Травня 2020, 10:27

   Доброго дня !Як зробити закупівлю через функцію ковід?Чи обовязково подавати заявку або відразу можна вкласти прямий договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    28 Травня 2020, 15:54

    Можна підписати прямий договір і потім опублікувати в системі звіт про укладений договір. За посиланням можна ознайомитися з нюансами публікації звіту.

    Відповісти
  • Ксенія
   26 Травня 2020, 16:48

   Проаналізували новинки Закону тут https://t.me/Biznes_lawyer/40

   Відповісти
  • Ганна
   1 Червня 2020, 23:13

   Доброго здоров”я. Розтлумачте, будь ласка, яку процедуру провести на суму 11 000, 00 грн євроторги чи відкриті “звичайні” якщо по цьому коду вже проведено євроторги???

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Червня 2020, 17:47

    11 тисяч – це додатково виділені кошти, які не планувалися на початку року? якщо так, відповідно до роз’яснення Мінекономіки “Щодо планування закупівель” від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 можна укласти прямий договір. Якщо ця сума була запланована з самого початку – тоді євроторги.

    Відповісти
  • Крістіна
   2 Червня 2020, 13:11

   Доброго дня! якщо по одному з кодів ДК були проведені спрощені закупівлі на загальну суму, скажімо 198 тис. грн. В кінці року були виділені кошти на придбання обладнання по цьому ж коду на суму 4 тис. грн. Загальна сума закупівлі по одному коду буде 202 тис. грн. На ці 4 тисячі потрібно проводити Відкриті торги?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Червня 2020, 17:47

    Якщо посилатися на роз’яснення Мінекономіки “Щодо планування закупівель” від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06, при виділені додаткових коштів предмет закупівлі вважається новим предметом договору. тобто, додаткові кошті не потрібно сумувати з вартістю раніше проведеної закупівлі, а вид закупівлі визначається відповідно до суми додаткових коштів. в наведеному прикладі це “Закупівля без використання електронної системи” (Звіт про укладений договір)

    Відповісти
  • Людмила
   5 Червня 2020, 11:44

   оброго дня. Чи є порушенням, якщо помилково не накладено ЕЦП на план закупівлі по допорогах, а звіт про договір оприлюднено і закупівля завершена?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    9 Червня 2020, 17:06

    Так , це порушення. Електронний підпис має застосовуватися до всіх планів закупівель відповідно до Наказу №490 Мінекономіки.

    Відповісти
  • Анна
   17 Червня 2020, 13:16

   Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, если договор (42 000,00 грн.) по обслуживанию лифта был заключен в феврале 2020 года, теперь по этому же коду в июне планируется также закупить услуги, но уже по ремонту лифта ( 44 000,00 грн.). Вопрос: июньская закупка не относится к спощенным закупкам? Эти договора по одному коду не нужно объединять? По июньскому договору делается только звіт про укладений договір?

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми