• Постанова №822: що зміниться у Prozorro Market

  Олена Парфенюк, керівниця відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua

  Як пілотний проект, електронний каталог Prozorro Market працює ще з квітня 2019 року для допорогових закупівель і за цей час зарекомендував себе, як дієвий інструмент для закупівель товарів широкого вжитку. 

  14 вересня цього року Кабінет міністрів України прийняв постанову №822 “Про затвердження порядку формування та використання електронного каталогу”. Всі нововведення будуть реалізовані у найближчі три місяці. Що зміниться у каталозі?

  Підвищення порогу закупівель. Державні організації зможуть проводити через Prozorro Market закупівлі до 200 тис. грн (до 1 млн грн для монополістів). До погодження постанови замовники могли закуповувати через каталог тільки товари, сума яких не перевищувала 50 тис. грн (вони не підпадають під дію закону).  Відтак замовники можуть не оголошувати спрощену закупівлю через систему, а скористатися Prozorro Market.

  Замовники зможуть проводити запит ціни пропозицій. Як це працюватиме? Замовник подає запит, де зазначає інформацію про необхідний товар, його кількість, строк, місце, спосіб поставки, умови оплати. Сформувати запит можна, коли в каталозі розміщено дві або більше пропозиції потрібного товару від кваліфікованих постачальників.

  Строк для подання ціни пропозицій замовник встановлює самостійно, але він не може бути меншим двох робочих днів. Постачальники подають свої пропозиції відповідно до вимог замовника. Після цього система автоматично аналізує пропозиції і обирає переможця, що надав найбільш вигідну ціну. 

  Кваліфікація учасників. Постанова передбачає, що відбір до Prozorro Market проводитиметься через систему закупівель відповідно до категорії товару. Всі бажаючі можуть безкоштовно подати свої заявки з необхідними документами, які підтверджують відповідність зазначеним вимогам. Далі централізована закупівельна організація, яка є адміністратор каталогу, розглядає заявки і приймає рішення про включення учасника до переліку кваліфікованих постачальників або про відхилення заявки. Після цього, кваліфіковані постачальники можуть розміщувати свої товари у каталозі. 

  Нові тарифи. Замовники, як і раніше, нічого не сплачують за користування каталогом. Постачальники, які розміщують свої товари у Prozorro Market, сплачують комісію після укладання договору. Фінальна сума комісії залежитиме від вартості закупівлі. Постачальнику потрібно буде сплатити:

  • 3% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить не більш як 50 тис гривень;
  • 2% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить не більш як 200 тис. гривень;
  • 1% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить більш як 200 тис. гривень.

  Отже, затвердження постанови дає змогу державним організаціям закуповувати потрібний товар в найкоротші строки за найнижчими цінами, при цьому витрачаючи мінімальні зусилля. А для бізнеса відкривається можливість співпрацювати з державою просто, адже не потрібно відслідковувати оголошені закупівлі в системі, готувати документацію та подавати пропозиції. Достатньо лише один раз пройти кваліфікацію і слідкувати за актуальністю ціни товару, що продається. 

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми