• Планування закупівель-2020: що треба пам’ятати замовникам

  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

  У 2019 році у ProZorro відбувся ряд змін, які стосуються планування закупівель. Частина оновлень з’явилася ще на початку року, частина – наприкінці. Напередодні нового року я пропоную згадати їх усі, щоб у 2020 році ви могли проводити закупівлі якнайбільш ефективно.

  Визначення предмета закупівлі – на першому місці

  Коректне визначення предмета закупівлі безпосередньо впливає на вибір тендерної процедури. Якщо ви обрали процедуру неправильно, то це може стати підставою для перевірки контролюючими органами.

  Порядок визначення предмета закупівлі прописаний у наказі № 454 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  Одна закупівля = одна стаття річного плану

  Закупівлі, як і раніше, проводяться відповідно до річного плану. Але в 2019 році в ProZorro відбулись зміни – тепер замовник має відображати в системі, до якої саме статті плану прив’язана закупівля.

  У нових правил є особливості – один опубікований у системі план не може бути пов’язаний із декількома закупівлями. Тож враховуйте це, коли затверджуєте плани у своїй організації.

  Джерело фінансування вказується в плані

  Замовник під час проведення закупівель та публікації звіту про укладений договір має зазначити джерело фінансування – це передбачено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 490.

  Вказати джерело фінансування можна у спеціальному полі на сторінці створення плану. Логіка така – коли ви будете оголошувати закупівлю, ви прив’яжете її до плану, в якому вказано джерело фінансування, а система сама додасть до усіх звітів по цій закупівлі інформацію про джерело коштів. І за потреби ці звіти можна роздрукувати.

  Вносьте усі зміни в план перед проведенням закупівлі

  Законодавством передбачено, що якщо замовник вносить зміни до плану, він повинен оприлюднити їх в системі протягом п’яти календарних днів.

  Але такі зміни можна здійснювати лише до того, як ви оголосили пов’язану із цим планом закупівлю. Після того, як ви пов’яжете план із закупівлею, редагувати будь-яку інформацію в плані за правилами ProZorro буде технічно неможливо.

  Користуйтеся новими статусами планів

  У 2019 році в системі ProZorro оновилися статуси, яких можуть набувати плани закупівель.

  Коли ви публікуєте план, він спочатку набуває статусу “Заплановано” – це значить, що він вже є у системі, але відповідно до нього ще не оголошена закупівля. Коли до плану прив’язується закупівля, маркування змінюється на “Оголошено тендер”. А якщо ви опублікували план, а потреба у проведенні такої закупівлі зникла, просто скасуйте його, вказавши причину.

  Завдяки цим статусам постачальники зможуть розуміти, які закупівлі для вас залишаться актуальними, а які – ні, та ретельніше планувати участь у них.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (20)

  • Людмила Руда
   20 Грудня 2019, 15:58

   Поясніть, будь ласка, в 2020 році допорогові закупівлі проводитимуться в межах суми 200 тис.грн чи 50 тис .грн.?

   Відповісти
   • Иван
    23 Грудня 2019, 10:30

    До 19.04.2920 по-старому закону, а после по-новому.

    Відповісти
  • Ірина
   3 Лютого 2020, 12:59

   Якщо план закупівель Без використання електронної системи, то він може відповідати декільком договорам ?у?

   Відповісти
  • Михайло.
   22 Лютого 2020, 10:48

   Як підписати План Закупівель на 2020 рік за допомогою ЕЦП?

   Відповісти
   • Михайло
    22 Лютого 2020, 13:10

    Як підписати План Закупівель на 2020 рік за допомогою ЕЦП?

    Відповісти
  • Світлана
   17 Квітня 2020, 10:22

   Доброго дня! на початку 2020 року затверджено та опубліковано план закупівель. З 19 квітня ми маємо право користуватись цім планом? чи треба щоб уповноважена особа затвердила новий план?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Квітня 2020, 17:54

    Що стосується спрощених закупівель – враховуючи, що відповідальною за планування та оприлюднення таких закупівель є саме Уповноважена особа – такі плани необхідно затверджувати та оприлюднювати саме Уповноважений особі. Тому, в план необхідно внести відповідні зміни. По типам процедур закупівель, що залишаються без змін в річному плані (відкриті торги, переговорна процедура тощо) -зміни вносити не потрібно.

    Відповісти
    • Світлана
     24 Квітня 2020, 10:05

     А зміни в плані кто робить у.о. или т.к.?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      24 Квітня 2020, 11:14

      В залежності від того, хто саме проводить відповідні закупівлі . Якщо закупівлями по надпорогових сумах займається ТК, то ТК і оприлюднює план та зміни. По спрощених закупівлях – лише УО може публікувати план та вносити зміни.

      Відповісти
      • Світлана
       24 Квітня 2020, 13:05

       Дякую

  • Олена Сторона
   21 Квітня 2020, 8:43

   Доброго ранку. Як потрібно звітувати про укладений договір на придбання нагородної атрибутики та спортивних товарів, якщо в плані закупівель це різні коди за класифікатором ДК 021:2015, а закуповуються за одним договором.

   Відповісти
   • Наталія
    21 Квітня 2020, 11:11

    я не профі але здається повинно бути так :за кожним кодом має буди відповідний план і відповідний договір

    Відповісти
    • Олена
     22 Квітня 2020, 11:28

     Це нереально. При закупці господарчих товарів ми закуповуємо все одним договором, а за кодами вони різні (засоби для чищення, пакети для сміття, туалетний папір і т.д.)

     Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:18

    На кожен окремий код ДК необхідно укладати окремий договір. По-іншому, система просто не дасть технічної змоги оприлюднити даний звіт.

    Відповісти
  • Аліна
   23 Квітня 2020, 10:51

   Добрий день. У квітні (15 квітня) був створений план на послуги на суму 23100 грн. Я можу зараз створити закупівлю чи треба робити зміни в плані? Дякую.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Квітня 2020, 15:07

    Вітаємо. Потрібно перезатверджувати план.

    Відповісти
  • Валентина
   29 Квітня 2020, 11:32

   Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом 5 робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.

   Відповісти
  • Ольга
   29 Квітня 2020, 21:51

   Якщо план опублікували на певну суму наприклад 100000 на медичні матеріали за одним ДК , але закуповуємо різними договорами та до кінця року , як з одного плану (однієї суми загальної)це робити правильно .

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    4 Травня 2020, 16:58

    Якщо закупівля відбувається за різними договорами – план необхідно оприлюднювати під кожен окремий договір. Сума кожного плану має відповідати сумі договору. Загальний план на повну річну вартість закупівлі в такому випадку публікувати не потрібно. Тобто скільки договорів – стільки має бути і планів. Інакше – буде неможливо правильно оприлюднити звіти про договір про закупівлю.

    Відповісти
  • Галина
   21 Травня 2020, 12:22

   Поясніть, будь ласка, як поступити у ситуації коли у пан записали закупівлю товару на 10000 грн. Купили на 3000 грн (звіт про закупівля). Тепер необхідно купити ще на 3000 грн. Потрібно новий рядок плану? Як бути з тим, що на 10000 планували?

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми