• Планування закупівель-2020: що треба пам’ятати замовникам

  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

  У 2019 році у ProZorro відбувся ряд змін, які стосуються планування закупівель. Частина оновлень з’явилася ще на початку року, частина – наприкінці. Напередодні нового року я пропоную згадати їх усі, щоб у 2020 році ви могли проводити закупівлі якнайбільш ефективно.

  Визначення предмета закупівлі – на першому місці

  Коректне визначення предмета закупівлі безпосередньо впливає на вибір тендерної процедури. Якщо ви обрали процедуру неправильно, то це може стати підставою для перевірки контролюючими органами.

  Порядок визначення предмета закупівлі прописаний у наказі № 454 Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

  Одна закупівля = одна стаття річного плану

  Закупівлі, як і раніше, проводяться відповідно до річного плану. Але в 2019 році в ProZorro відбулись зміни – тепер замовник має відображати в системі, до якої саме статті плану прив’язана закупівля.

  У нових правил є особливості – один опубікований у системі план не може бути пов’язаний із декількома закупівлями. Тож враховуйте це, коли затверджуєте плани у своїй організації.

  Джерело фінансування вказується в плані

  Замовник під час проведення закупівель та публікації звіту про укладений договір має зазначити джерело фінансування – це передбачено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 490.

  Вказати джерело фінансування можна у спеціальному полі на сторінці створення плану. Логіка така – коли ви будете оголошувати закупівлю, ви прив’яжете її до плану, в якому вказано джерело фінансування, а система сама додасть до усіх звітів по цій закупівлі інформацію про джерело коштів. І за потреби ці звіти можна роздрукувати.

  Вносьте усі зміни в план перед проведенням закупівлі

  Законодавством передбачено, що якщо замовник вносить зміни до плану, він повинен оприлюднити їх в системі протягом п’яти календарних днів.

  Але такі зміни можна здійснювати лише до того, як ви оголосили пов’язану із цим планом закупівлю. Після того, як ви пов’яжете план із закупівлею, редагувати будь-яку інформацію в плані за правилами ProZorro буде технічно неможливо.

  Користуйтеся новими статусами планів

  У 2019 році в системі ProZorro оновилися статуси, яких можуть набувати плани закупівель.

  Коли ви публікуєте план, він спочатку набуває статусу “Заплановано” – це значить, що він вже є у системі, але відповідно до нього ще не оголошена закупівля. Коли до плану прив’язується закупівля, маркування змінюється на “Оголошено тендер”. А якщо ви опублікували план, а потреба у проведенні такої закупівлі зникла, просто скасуйте його, вказавши причину.

  Завдяки цим статусам постачальники зможуть розуміти, які закупівлі для вас залишаться актуальними, а які – ні, та ретельніше планувати участь у них.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (2)

  • Людмила Руда
   20 Грудня 2019, 15:58

   Поясніть, будь ласка, в 2020 році допорогові закупівлі проводитимуться в межах суми 200 тис.грн чи 50 тис .грн.?

   Відповісти
   • Иван
    23 Грудня 2019, 10:30

    До 19.04.2920 по-старому закону, а после по-новому.

    Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми