• Після підписання договору учасник постійно підвищує ціну на товар. Як з цим боротися?

  Норма п. 2 ч. 5 ст. 41 ЗУ  “Про публічні закупівлі” поширюється на договори, якщо закуповується товар. Пропорційність це збільшення  ціни  на  відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10%. У разі збільшення ціни має зменшуватися кількість товару. Розрахунок відсотків зміни ціни і кількості у додатковій угоді вираховується від ціни підписаного договору, а у наступних додаткових угодах за потреби від останньої зміни ціни та кількості. 

  Інформацію щодо коливання ціни товару на ринку можуть надавати уповноважені органи, установи та організації. 

  Наприклад, це може стосуватися різних продуктів харчування, ціна на які пов’язана із зростанням цін на споживчому ринку. Підтвердження інформації може надходити зокрема, від органів державної статистики.                                                                                                                          

  Однак Законом встановлено періодичність підвищення ціни не більше одного разу на 90 (календарних) днів. Перебіг цього терміну починається з моменту підписання договору.  Водночас обмеження не розповсюджується на закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії. 

  Отже, замовникові заздалегідь варто обмежувати можливості для маніпуляцій з боку учасників, встановлюючи жорсткі умови для зміни ціни у проекті договору або взагалі не передбачати таку можливість. Підписавши такі умови, постачальник зобов’язується їх виконувати, а додатковим стимулюванням може стати механізм забезпечення виконання договору.

  Додатково: Лист Мінекономіки № 3304-04/69987-06 від 24.11.2020


  Лілія Лахтіонова
  Лілія Лахтіонова, директорка департаменту сфери публічних закупівель Мінекономіки

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (1)

  Що ще почитати з цієї теми