• Переможець закупівлі відмовляється підписувати договір. Що робити замовнику, щоб такі учасники не приходили в закупівлі?

  Насправді наскільки добросовісно учасник буде виконувати взяті на себе зобов’язання залежить від умов тендерної документації.

  Замовник може певним чином убезпечити себе від відмови підписати чи виконувати договір ще на етапі оголошення тендеру. Наприклад, замовник може передбачити в тендерній документації або в умовах спрощеної закупівлі забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції.

  Розмір забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції має бути не вище 0,5% від очікуваної вартості при закупівлі робіт та 3% у разі закупівлі товарів чи послуг.

  Замовник може вимагати забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції тільки у вигляді гарантії. В такому разі, учасник при поданні пропозиції повинен надати підтвердження надання забезпечення в складі своєї пропозиції. Якщо ж учасник не надасть такого підтвердження, то замовник має відхилити його пропозицію.

  У разі, якщо учасник, що надав забезпечення, став переможцем, але відмовився від підписання договору, то з нього буде стягнуто суму забезпечення пропозиції. І наступного разу учасник, який демпінгує в аукціоні, а потім відмовляється від підписання договору замислиться чи варто йти в тендер з забезпеченням.

  Забезпечення пропозиції можна передбачити в усіх конкурентних видах закупівлі, тобто і в спрощеній та допороговій закупівлях. 

  Тож по суті забезпечення тендерної пропозиції/пропозиції може вберегти замовника від недоброчесних учасників, проте не в усіх закупівлях воно має сенс. Адже якщо закупівля невелика, наприклад на 50 тис. грн, то забезпечення скоріш відлякає учасників, бо витрати на його отримання можуть перевищити потенційний прибуток.

   


  Лілія Кулик
  Лілія Кулик, начальниця відділу підтримки користувачів ДП “Прозорро”

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми