• Конкурентний діалог у публічних закупівлях: коли застосовувати та як оголошувати

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Конкурентний діалог – це одна з процедур для проведення закупівель державними замовниками (описується у Розділі V закону “Про публічні закупівлі”).

  Конкурентний діалог застосовується як виключення. Його особливість – можливість проведення індивідуальних чи групових переговорів з учасниками тендеру.

  Два випадки, в яких публічні закупівлі проводяться на умовах конкурентного діалогу:

  • замовник не може визначити вид необхідних йому послуг, технічні чи якісні характеристики робіт;
  • замовник закуповує консультаційні, юридичні послуги, розробку інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень, експериментів або розробок, виконання дослідно-конструкторських або будівельних робіт.

  Конкурентний діалог проводиться у два етапи

  На першому замовник оцінює відповідність учасників кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам тендерної документації, проводить переговори: спільні з усіма або індивідуальні з окремими учасниками. На цьому ж етапі замовник вирішує, кого з учасників допускати до аукціону – таких учасників має бути як мінімум троє.

  На другому етапі учасники, яких cхвалив замовник, подають цінові пропозиції, беруть участь у звичайному “аукціоні на пониження”, після чого закупівля переходить на етап кваліфікації, а замовник визначає переможця та укладає з ним договір.

  Як оголосити конкурентний діалог?

  В особистому кабінеті натисніть на кнопку “Нова закупівля”. На сторінці, що відкриється, виберіть тип процедури – “Конкурентний діалог” або “Конкурентний діалог з публікацією англійською мовою” в залежності від ваших потреб.

  Вкажіть деталі закупівлі:

  • узагальнена назва закупівлі має містити назву предмета закупівлі, що передбачена річним планом;
  • в примітках можна конкретизувати предмет закупівлі та надати розширений опис товару, послуг, робіт, вказати їх особливості;

  • додайте тендерну документацію, яка буде необхідна учасникам для подачі пропозицій (всього не більше 50-ти файлів по 49 МВ кожен);

  • вкажіть очікувану вартість закупівлі, а саме загальну суму товарів, робіт чи послуг, що закуповуються;
  • вкажіть у гривнях або відсотках крок зниження ставки в аукціоні (цей показник буде використовуватися учасником торгів під час проведення електронного аукціону на зниження початкової заявки);
  • вкажіть кінцевий термін подання пропозицій (має складати не менше 30 днів) та за необхідності додайте нецінові критерії.

  Натисніть “оголосити закупівлю” та дочекайтеся, поки закупівля опублікується на ЦБД.  Підтвердіть публікацію з ЕЦП/КЕП.

  Закупівля оголошена! На сторінці закупівлі ви побачите часову шкалу першого етапу Конкурентного діалогу.

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.