• Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №4

  Комерційні закупівлі: поради експертів – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua висвітлюють найбільш актуальні та важливі запитання, які виникають в комерційних закупівлях.

  У цьому випуску ви дізнаєтеся відповіді на наступні запитання:

  • Як комерційному замовнику почати продавати онлайн?
  • Які мінімальні терміни проведення тендеру?
  • Як визначити, чи предмет закупівлі є тендерною позицією?

  Як комерційному замовнику почати продавати онлайн?

  Часто комерційні замовники звертаються до нас із запитанням як їм стати постачальниками товарів чи послуг.

  На нашому майданчику, в особистому кабінеті ви можете додати в структуру компанії компанію-постачальника. Для цього перейдіть в панелі управління в розділ “Профіль” та виберіть “Структура компаній”.

  На сторінці ви побачити структуру вашої компанії, після цього натисніть на кнопку “Додати нову компанію”.

  Для початку виберіть тип компанії постачальник, а потім заповніть необхідні поля, такі як код ЄДРПОУ, назва компанії, форма власності, юридична та фактична адреси. Так у вас буде доступ до кабінету, як замовника, так і постачальника.

  Для того, щоб знайти потенційно цікаві тендери ви можете налаштувати підписку по категоріям товарів чи послуг, по коду CPV, конкретному замовнику чи навіть по ключовим словам. Після налаштування підписки інформація про актуальні тендери приходитиме вам на електронну пошту.

  Детальніше про налаштування підписки читайте у цій інструкції.

  👉 Оптимізуйте процеси закупівель у вашій компанії за допомогою тендерів. Дізнатися докладніше >>>

  Які мінімальні терміни проведення тендеру?

  У комерційних закупівлях немає встановлених законодавством вимог до термінів проведення тендерів. Чи означає це, що комерційний замовник може провести тендер за один день? Однозначної відповіді немає.

  Адже на терміни проведення тендера впливає безліч факторів, таких як предмет закупівлі, терміни постачання, оформлення документів та ваша комунікація з постачальниками. 

  Якщо ви точно знаєте предмет закупівлі і вам не потрібно тестувати зразки продукції чи проводити додаткову комунікацію з постачальниками, ви можете провести тендер в максимально короткі терміни.

  Для проведення швидких закупівель на нашому майданчику існує процедура “Простий тендер”. Зверніть увагу, що якщо прийом пропозицій у простому тендері триває до 15:00 год, аукціон буде призначено автоматично в той же день.

  Якщо ж вам потрібно оцінити якість товару, замовити та провести тестування зразків це вимагатиме більш детальної підготовки зі сторони учасників. Тож тривалість такого тендеру збільшиться. Для проведення подібних закупівель на нашому майданчику є процедура “Двоетапних торгів”, яка містить додатковий етап прекваліфікації, на якому замовник може попередньо оцінити якість послуг чи товарів, які він хоче закупити.

  Як визначити, чи предмет закупівлі є тендерною позицією?

  Що зрозуміти чи вигідно вам буде проводити тендер, звернути увагу на такі критерії: 

  1. Тендер має зацікавити постачальників.

  Що це означає? Наприклад, ви плануєте закупити велику партію товару чи закупівля передбачає регулярність постачання та довгостроковий контракт. Тому постачальникам буде вигідно брати участь та боротися з іншими учасниками за виграш. 

  2. Закупівля стосується послуг або робіт.

  Зазвичай це складні закупівлі, які вимагають попередньої оцінки комерційних пропозицій, розрахунків, перевірки надійності постачальників. Завдяки тендери вони проходять більш прозоро для постачальників, адже вони бачать статус закупівлі, які вимоги замовник ставить до всіх учасників та коли очікувати від нього зворотнього зв’язку. 

  3. Предметом закупівлі є розповсюджений товар чи послуги.

  Якщо на ринку існує багато компаній, які займаються продажем даного товару чи послуг, значить в тендері буде багато учасників. Значна конкуренція дозволить вам істотно зекономити кошти.

   


  Olga-ButrinovskaОльга Бутриновська, фахівчиня з розвитку комерційних замовників

   

   

   

  Підпишіться на нашу сторінку в LinkedIn, щоб слідкувати за новими корисними матеріалами на тему комерційних закупівель.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.