• Клуб Закупівельників: планування і закупівлі. Як налагодити взаємодію і організувати роботу

  Темою Клуба Закупівельників, який вже традиційно пройшов в онлайн-форматі 26 травня стала “Планування і закупівлі. Як налагодити взаємодію і організувати роботу”. Це актуальне питання для багатьох компаній. Своїм досвідом з глядачами поділилися:  

  Андрій Созанський, бізнес-тренер, консультант, експерт з системної побудови бізнес-процесів і ланцюгів постачання й оптимізації витратних складових бізнесу. Член Борда в Логістичному Клубі, Раді професіоналів в управлінні ланцюгами постачання, Експерт Київської Логістичної Школи. 16 років в логістиці. Операційний директор компанії Premier Food. Досвід роботи в Jahn and Jensen Group, ELIT Ukraine, AD Ukraine. З них 13 років на керівних посадах. 

  Маргарита Романова, лідерка SC трансформацій регіону експортних ринків СНД, Близький Схід, Африка в GSK. Має більше 20 років міжнародної експертизи в трансформації ланцюгів постачання, побудові інтегрованого бізнес-планування та редизайну бізнес-процесів в FMCG / Hi-Tech B2B / Food та фармі. Понад 10 років в складі ради директорів компаній GSK, Danone ELN, ABB. Авторка проектів “Romanova.Solutions”, “S & OP Laboratory”.

  Марина Трепова, займалася управлінням закупівлями і проведення тендерів в компаніях Gallaher і JTI, екс-директорка з закупівель JTI. Понад 14 років працює в закупівлях. Лідерка програми CIPS на платформі House of Knowledge в Україні, співзасновниця і директорка консалтингової компанії «IPSM», бізнес-тренерка та експертка в сфері закупівель.

  Почала зустріч Маргарита Романова, яка розповіла про негативні ситуації, які можуть відбуватися між партнерами у Supply Chain (система організацій, людей, видів діяльності, інформації та ресурсів, залучених в поставку товару або послуги споживачеві). Вона зауважила, що на функцію планування та її розвиток безпосередньо впливає бізнес-модель компанії. Останні роки, взаємодія з партнерами у Supply Chain регулюється попитом. Тобто зараз головним у ланцюгу постачання є запит споживача. Бо якою б не була бізнес-модель компанії, вони все одно закуповуються товари чи послуги. 

  Що стосується прямих закупівель, то тут відбулися зміни. Так звана модель “виштовхування” (Push), яка була раніше і де виробник та постачальник були головними змінилася на модель “витягування” (Pull). У такій моделі все йде від управління попитом і запускає всі операції у ланцюгу. 

  Марина Трепова та Андрій Созанський розповіли про процес планування продажів і операцій (Sales and Operations Planning, S&OP). Це набір щомісячних заходів, спрямованих на перетворення стратегічного плану компанії в конкретні кроки по його реалізації. Процес працює у трьох потоках: управління портфелем, управління попитом та управління операціями на різних етапах, враховуючи стратегічне планування, тактичне та операційне. 

  Покроково процес планування продажів та операцій зазвичай відбувається протягом місяця. Однак в залежності від специфіки діяльності компанії може затягнутись від тижня до кварталу. Виглядає ж він наступним чином:

  1 крок: перегляд продуктового портфелю. Це більше маркетинговий крок, адже потрібно слідкувати за тенденціями  та діяти відповідно;

  2 крок: створення нового  комерційного прогнозу продажів;

  3 крок: створення нового операційного плану. Крок 2 та 3 можуть йти паралельно та синхронізуватись між собою;

  4 крок: створення плану розподілу товарів (фінансова інтеграція);

  5 крок: затвердження фінальної версії з керівництвом

  Загальна мета планування продажів та операцій налагодження взаємодії між підрозділами і узгодження їхніх дій. Тобто, плани підрозділів повинні бути приведені у відповідність один з одним і в той же час оптимально співвідноситися з бізнес-цілями компанії. 

  Впровадження S&OP веде до зниження витрат у всьому ланцюжку поставок і дозволяє їх мінімізувати. 

  Результатами впровадження S&OP можуть бути:

  • збільшення прибутку на 5-10%
  • покращення рівня сервісу на 15-30%
  • зменшення товарних запасів 10-30%
  • зменшення логістичних витрат 5-20%

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (2)