• Київська школа економіки про цифровізацію закупівель: це вже давно не тренд, а необхідність

  zakupki.prom.ua

   

  Детально про цифровізацію у Київській школі економіки розказав Павло Царук, менеджер із закупівель Київської школи економіки для сайту Evo.Business.

   

  Цифровізація закупівель – це вже давно не тренд, а необхідність, яка в майбутньому дасть змогу реагувати на виклики сучасності й допомагати впроваджувати нові інструменти.

  Тому ми в компанії і “взяли курс” на діджиталізацію. Аби зрозуміти, як правильно будувати закупівельні процеси та довгострокові партнерські відносини з постачальниками, я пішов на навчання на “Програму професіоналізації закупівель” при Київській школі економіки. Після закінчення Програми ми разом із керівництвом створили нову закупівельну політику та процедури для компанії.

   

  Перший тендер ми провели в категорії «меблі», так як на момент переходу на електронні закупівлі саме на це був запит. Я вважаю, що для початку роботи такий варіант дуже вдалий з ряду причин. По-перше, не складно прописати технічне завдання – товар популярний і є багато зразків правильного оформлення тендерної документації. По-друге, в цій категорії велика кількість постачальників, що забезпечать високу конкуренцію на торгах і, відповідно, хорошу ціну. І по-третє, якщо перші дві умови будуть виконані, то ви отримаєте позитивний досвід і хороше враження від початку роботи з електронними закупівлями. Це стимулюватиме і надалі користуватися ними.

  Варто зізнатися, що на початку роботи з електронними тендерами через недосвідченість я зіткнувся з деякими труднощами. Коли у першій закупівлі взяли участь лише два учасники, стало зрозуміло, що без консультації менеджера не обійтися.

  З тих пір перед кожною закупівлею в новій категорії я консультуюся з менеджером майданчику щоб дізнатися всі особливості та нюанси даної категорії

  З моменту переходу на електронні закупівель нам вдалося провести близько десяти процедур. Значну частину з них становлять товари для забезпечення навчального та дослідницького процесів: меблі, комп’ютерне обладнання та програмне забезпечення. Звісно, десять – це небагато у порівнянні з іншими замовниками, але для компанії нашої специфіки та обсягу закупівель – достойний показник. У нас є встановлений поріг вартості товару чи послуги і на все що вище за нього проводиться тендер. Тому частина наших закупівель проходить за рамковими угодам з перевіреними постачальниками. Із величезної кількості учасників ми відбирали кращих і поступово налагоджуємо з ними партнерські відносини.

  Звичайно, щоб працювати ефективно після переходу на електронні тендери, нам довелося міняти внутрішні закупівельні процедури, але зусилля себе повністю виправдали. Ми вже відчули переваги цифровізації.

  1. Економія часу

  Це відбувається за рахунок автоматизації механічних рухів. Тепер одним кліком можна надіслати запрошення всім зареєстрованим у системі постачальникам з обраної категорії, автоматично вибрати переможця за зазначеними критеріями, швидко сформувати звіт тощо.

  2. Прозорість

  Не існує нічого ідеального, завжди є ризик корупційних маневрів, але електронні закупівлі принаймні мінімізують їх кількість як для замовників, так і для постачальників.

  3. Оптимізація

  Ще одне, але не менш важливе – створення цінності для компанії шляхом планування та оптимізації витрат.

  Потрібно швидко вчитися, щоб освоїти нові навички та інструменти. Закупівельник – вже не та професія, якою була 5 років тому. Не потрібно боятися діджиталізувати та оптимізувати процеси в своїй повсякденній роботі та професії в цілому. Без уміння оперувати новими інструментами ви втрачаєте цінність, як фахівець і ризикуєте поповнити лави запасних.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.