• Розпуск Комісії з розгляду звернень

  Із 15 червня 2017 року припиняє свою діяльність Комісія з розгляду звернень у допорогових закупівлях. Це означає, що вимоги учасників не перетворюватимуться на звернення. Замовник може залишити вимогу без розгляду, і це не призупинить процедуру закупівлі.

  Причинами розпуску Комісії, за словами директора програми інноваційних проектів Transparency International Ukraine Віктора Нестулі, стали:

  • ускладнення допорогових процедур, адже технічно процедура блокувалася у разі відсутності рішення Комісії. Враховуючи середній термін розгляду звернення  –  14 днів, дуже часто допорогові закупівлі перетворювалися у складніші та триваліші за відкриті торги, що відштовхувало замовників;
  • ігнорування замовниками рішень комісії: в середньому з усієї кількості розглянутих звернень лише 20% рекомендацій бралось до уваги замовниками;
  • велике навантаження на комісію: у березні-травні 2017 року Комісія отримувала 700-800 звернень на місяць, що становить близько 3% від кількості конкурентних допорогових закупівель.

  У результаті Комісія не мала механізму впливу на замовників, її рішення ігнорувалися, а частині замовників тривалість розгляду звернень могла перешкоджати проводити допорогові закупівелі в системі ProZorro.

  Віктор Нестуля запевнив, що недобросовісних замовників контролюватимуть через моніторинговий портал DOZORRO. На ньому вже працюють великі замовники, а саме –  Укрпошта, Енергоатом, підприємства й установи Маріупольської міськради.

  Окрім того, паралельно працюють над системним рішенням та підготовкою законопроекту щодо допорогових процедур.

  Докладніше на порталі DOZORRO.

  Більше про оскарження.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.