• Інтеграція ДПС та ProZorro: на що варто звернути увагу держзамовникам та постачальникам

  29 жовтня 2019 ProZorro анонсував на своєму сайті інтеграцію з реєстром Державної податкової  служби. Що це означає?

  Згідно з цим дані щодо відсутності/наявності податкової заборгованості переможця тендеру потраплятимуть в систему за автоматичним запитом. 

  Важливо для замовників

  Постає закономірне питання: чи означає це, що замовники можуть не вимагати від переможця тендеру подання документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів?

  Давайте звернемося до частини 3 статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі”:

  Замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій і другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним”

  Але чи можна вважати, що інформація про податкову заборгованість міститься у відкритому єдиному державному реєстрі? 

  Тобто попри інтеграцію ДПС та ProZorro відповідно до чинного Закону “Про публічні закупівлі” замовник все ж зобов’язаний зазначити в тендерній документації вимогу щодо надання переможцем процедури закупівлі документального підтвердження відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів. 

  Що зміниться з 19 квітня 2020, коли вступить в силу нова редакція Закону України “Про публічні закупівлі”?

  Давайте подивимося на частину 5 статті 17 нової редакції Закону:

  Замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель”

  Тобто дані щодо відсутності/наявності податкової заборгованості переможця тендеру є публічною інформацією, що є доступною в електронній системі закупівель. 

  Висновки для замовників

  1. До 19 квітня 2020 вимагати від переможця тендеру документального підтвердження відсутності заборгованості 

  АБО

  2. Скористатися порадою на сайті ProZorro та прописати у тендерній документації можливість використання інформації про відсутність податкової заборгованості з системи Прозорро 

  Крім того, до набуття чинності нової редакції Закону (19.04.2020), відхилення переможця за наявність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) є правом, а не обов’язком замовника.

  Важливо для постачальників

  Уважно та ретельно читайте тендерну документацію. 

  Якщо замовник не вказав у тендерній документації про можливість використання інформації про відсутність податкової заборгованості з електронної системи закупівель, то замовник згідно з Закону України “Про публічні закупівлі” буде зобов’язаний вимагати від переможця тендеру документального підтвердження відсутності заборгованості. 

  Тобо у цьому разі постачальникові варто готувати документальне підтвердження відсутності заборгованості. 

  Якщо замовник вказав у тендерній документації про можливість використання інформації про відсутність податкової заборгованості з електронної системи закупівель, то постачальник:

  • може не готовувати документальне підтвердження відсутності заборгованості

  АБО

  • про всяк випадок підготувує (наприклад, на випадок технічного збою в системі) 

  Ключові джерела

  Відмова від відповідальності

  Будь ласка, зверніть увагу, що текст даної публікації носить інформативний характер та не може використовуватися як пряма вказівка до дії. Якщо ви маєте сумнів, для прийняття найбільш ефективного рішення зверніться за консультацією до вашого юриста. 

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми