• Готуй тендер в жовтні. Що компанії потрібно закуповувати восени?

  Планування закупівель перед “гарячим сезоном”. Які товари варто закупити вже зараз, щоб отримати кращу пропозицію на ринку.

  Керівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua Наталія КовальоваКерівник проекту комерційних торгів майданчика Zakupki.Prom.ua Наталія Ковальова розповіла про планування закупівель у колонці сайту Finance.ua.


  Традиційно з передсвятковим “гарячим сезоном” асоціюється кінець листопада і грудень. Для компаній це час підбиття підсумків, затвердження нових бюджетів і планів на наступний рік. До того ж, в грудні потрібно і партнерів привітати, і корпоратив для співробітників організувати.

  Багато компаній починають підготовку і проводять закупівлі буквально за два-три тижні до “дня ікс”. В результаті, в їх тендер просто не приходять постачальники. Причина проста – вони вже завантажені і не можуть взяти додаткові замовлення.

  Розглянемо, як уникнути подібної ситуації для популярних товарів в передсвятковий “гарячий сезон”.

  Сувенірна продукція

  Серед найбільш популярних подарунків для співробітників і партнерів: брендовані чашки, пледи, пляшки для води і т.д. Також останнім часом все більше замовляють ексклюзивні подарунки, які створюються індивідуально по запитам компанії.

  Щоб нанести на продукцію тематичний брендинг або реалізувати якусь незвичайну задумку, постачальнику потрібно більше часу, ніж на стандартне замовлення. А якщо врахувати, що такий тендер краще проводити в форматі двоетапних торгів, запитуючи тестові зразки, то на виробництво і подальше затвердження краще закладати не менше 1-1,5 місяця.

  Вчасно оголошена закупівля може заощадити замовнику до 20% від початкової вартості.

  Організація заходів

  Цю категорію ідеально характеризує правило “чим раніше, тим краще”. Оренда приміщення, кейтеринг, замовлення ведучого або шоу-програми – оголошувати закупівлі таких послуг слід як мінімум за три місяці до івенту, так як розклад кращих фахівців в цій сфері розписаний заздалегідь.

  Якщо ж тендер буде проводитися в листопаді, то і прийдуть в нього не 15 учасників, а лише ті, хто залишився на ринку. Тому якість послуг, навіть за умови економії, може зіпсувати враження від свята.

  Крім того, в цій категорії найефективніше проводити двоетапні торги, бо компанії потрібен час, щоб оцінити якість товару. Наприклад, спробувати кейтеринг і подивитися можливі варіанти сервірування і подачі страв, і лише після цього кликати учасників в ціновий аукціон. При дотриманні всіх умов можна заощадити до 15%.

  Поліграфічна продукція

  Зокрема, блокноти, які весь наступний рік будуть використовувати співробітники компанії. В Україні зараз багато виробників, які можуть виготовити якісну брендовану продукцію з урахуванням корпоративного стилю. Це одна з найбільш конкурентних категорій товарів, і в тендерах зазвичай беруть участь мінімум 10-13 постачальників, а середня економія складає 10-15%.

  Але щоб отримати цю вигоду, оголошувати закупівлю необхідно якомога раніше, так як товар досить сезонний, і постачальникам немає сенсу розширювати свої потужності і штат. Якщо ж замовлення буде тільки в грудні, то потрібно враховувати, що виготовлять його не раніше лютого.

  ***

  Планування – невід’ємна частина ефективного процесу закупівель. Не прогнозуючи потреби компанії на кілька місяців вперед, отримати високу конкуренцію, належну якість товару і економію в торгах вкрай складно.

  Особливо це стосується закупівлі продукції, яка користується попитом безпосередньо на піку сезону.

  Щоб не погоджуватися на сумнівної якості товар, який дивом залишився на ринку, або ж платити подвійну вартість, планувати подібні тендери слід як мінімум на півроку вперед.

  На внутрішній календар закупівель компанії необхідно буде витратити час лише раз, а допомагати економити гроші і ресурси він буде щороку.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.