• Електронний документообіг у сервісі “Вчасно”: все про ЕЦП

  Що таке ЕЦП (електронний цифровий підпис)?

  Електронний цифровий підпис (ЕЦП) — вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

  ЕЦП дозволяє однозначно визначити особу, що підписала документ, та забезпечує контроль цілісності та незмінності документа при його передачі контрагенту або перевіряючим органам. При будь-якій випадковій або навмисній зміні документа підпис стане недійсним. Зазвичай, файл з ключем має такі розширення: dat, zs2, sk, jks, pk8, pfx.

  В мене немає ЕЦП, що робити?

  Якщо ви — юридична особа або фізична особа-підприємець (ФОП)

  Скоріш за все у вашої організації вже є ЕЦП, оскільки за його допомогою подається звітність в електронному вигляді до контролюючих органів. Ключі, що застосовуються для подання звітності, є надійним засобом і можуть повноцінно використовуватися для документообігу в сервісі Вчасно.

  Якщо ви впевнені, що ваша організація не має ключів ЕЦП, отримати їх також можна у сервісі “Вчасно”.

  Або звернутися до:

  Приблизний перелік документів можна прочитати за посиланням.

  Якщо ви — фізична особа

  Для фізичних осіб в процесі для взаємовідносин з іншими суб’єктами так само застосовуються ключі із посиленими сертифікатами, тож ви можете звернутися за отриманням такого ключа у будь-який із акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК), до сервісу “Вчасно” або Приватбанку. Про те, як фізичній особі отримати ЕЦП, читайте з нашої детальної інструкції.

  Де отримати ЕЦП і скільки це займе часу?

  Щоб отримати ключ для фізособи в ПриватБанку, достатньо увійти в особистий кабінет на сайті. Процедура відбувається онлайн та займає близько 15 хв. Вам знадобиться носій для ключа – флеш-карта.

  Для отримання ключа в АЦСК фіскальної служби, треба зайти до їх відділення, які можна знайти в кожній районній інспекції. У середньому процедура видачі також займає до 15 хвилин. Вам знадобиться носій для ключа – флеш-карта.

  Безкоштовні ключі також генеруються казначейством. Або ви можете скористатися платними послугами приватних АЦСК, де видача ключів відбувається в комфортних умовах для клієнта. Найбільш повний список АЦСК можна проглянути тут.

  Приблизний перелік документів для отримання ЕЦП можна прочитати тут.

  Як перевірити електронні підписи документу?

  Відкрийте у сервісі “Вчасно” документ, в якому хочете перевірити достовірність накладених ЕЦП. В верхньому правому кутку над документом натисніть на значок збереження (документ збережеться в папку, яка вказана в налаштуваннях вашого браузера).

  На комп’ютер збережеться файл архіву з розширенням “.zip”. За допомогою програми-архіватора розархівуйте файли. В архіві будуть міститися декілька файлів:

  • “Печатка <ЄДРПОУ>.p7s” – це накладені електронні печатки;
  • “Підпис <ЄДРПОУ>.p7s” – це накладені підписи;
  • PDF-файл – сам документ разом з накладеними на нього ЕЦП.

  Перейдіть на сайт Центрального засвідчувального органу для перевірки ЕЦП.

  На сторінці сайту натисніть кнопку “Оберіть”.

  В новому вікні оберіть файл електронного підпису/печатки (попередньо збережені на комп’ютері) і відкрийте його.

  Після опрацювання файлу підпису/печатки сайтом, вам буде запропоновано вибрати та завантажити сам документ, на котрий накладався підпис (для співставлення). Потрібно вибрати документ *.pdf, який також знаходився в архіві.

  Після перевірки накладеного підпису і самого документу, на екран буде виведена інформація з результатом перевірки.

  Також про функціонал сервісу “Вчасно” дивіться на офіційному каналі YouTube.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.