• Досвід постачальника: державні VS комерційні тендери

  Про свої перемоги та помилки, а також різницю між державними та комерційними тендерами розповів учасник Prozorro і RIALTO, директор Avista Group Василь Малинівський, під час заходу для учасників відкритих закупівель Zakupki Forum Online.

  учасник Prozorro і RIALTO Василь Малинівський, директор Avista Group, на події для учасників відкритих закупівель Zakupki Forum OnlineКомп’ютерні послуги ми надаємо вже 11 років, тому застали й часи, коли для участі у тендері треба було ще подавати конверти, папери, бігти їх віддавати, потім відкривати. Як наслідок, витрачали надмірну кількість часу.

  Зараз ми беремо участь у електронних тендерах: державних – в ProZorro та комерційних  – в RIALTO. Для цього ми користуємось одним робочим майданчиком, який акредитований в обох системах. Це зручно, можна підписатись на цікаві вам категорії товарів і послуг та бути в курсі всіх закупівель. Є аналітика, підтримка менеджерів, а головне – це наша реклама і спосіб залучення клієнтів.

  Ступінь регулювання закупівель

  Що стосується відмінностей, вони, звісно, обумовлені регулюванням державних закупівель на законодавчому рівні. Комерційні організації самостійно вирішують, коли і що закуповувати шляхом тендерної процедури.

  Державні організації мають закуповувати публічно згідно з чинним законодавством, отже державних тендерів зараз більше. Проте ми бачимо, що ринок активно йде вперед, все більше компаній починають проводити тендери відкрито, стає цікавіше як замовникам, так і постачальникам.

  Для участі у державних тендерах необхідно готувати великий обсяг документів, в тому числі надати банківську гарантію. Комерційний замовник цього не потребує, а визначає та прописує самостійно, що для нього важливо для підтвердження надійності постачальника.

  Увага до деталей  умов тендерів

  Невиконання умов тендерів може призвести до дискваліфікації. Ділюся нашим досвідом у державних тендерах, коли ми були дискваліфіковані, хоча й надали кращу пропозицію по ціні. Причини були такі:

  – “Сертифікат не переведений на українську мову”. Була ситуація, коли виробник надав сертифікат на комп’ютери англійською мовою, а ми не помітили нюанс, що за умовами тендеру його треба було перекласти.

  – “У листі авторизації не було назви предмету закупівлі”. У листі від виробника товару, який ми пропонували на тендер не було вказано назви. А в ньому обов’язково має міститися що саме пропонується, куди, під який тендер.

  – “Лист не адресований замовнику торгів”. Є замовник, назва організації, виконавча особа, тож лист має бути обов’язково адресований цьому замовнику торгів.

  Предмет і умови закупівлі

  Комерційні замовники більш обізнані щодо ситуації на ринку, активно моніторять ціни і більше вимог висувають до якості. Вони зазвичай виходять з того, що краще один раз купити якісне і більше не витрачати на це час і гроші.

  У державних закупівлях незважаючи на зміни ситуації на ринку, пропозиція ціни зберігається і виконуються умови договору. У комерційних – як замовник, так і постачальник можуть відмовитись від співпраці, але тоді тендер відміняється і система повертає постачальникам гроші за участь.

  Клієнти і продажі

  Участь у комерційних тендерах цікава співпрацею з великими брендами, можливістю побудови довгострокових відносин і подальшою впізнаваністю на ринку.

  У комерційних тендерах немає можливості оскарження рішення закупівельника в АМКУ. Державні тендери регулюються законом “Про публічні закупівлі”, тому така можливість є. Але це платна опція, тому іноді вона доречна, іноді – зависока для заробітку, який можна отримати в результаті виграшу – треба дивитись на обсяги і можливі витрати.

  Публічні торги – не тільки продажі, а й реклама

  Всюди є свої плюси і мінуси. З ними треба працювати, брати участь, так ви піднімете для свого бізнесу продажі і ефективність.

  Будьте готові, що ви можете виграти, а можете й програти – аналізуйте та пробуйте знову.

  Електронні торги  – це не тільки продажі, а й ваша реклама. Навіть, якщо ви десь не виграли, закупівельники будуть бачити, що ви берете участь, ви повноцінний учасник і надійний партнер.

  Матеріал підготовлений у партнерстві з системою комерційних торгів RIALTO.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.