• Допорогова закупівля

  Використовується замовником у разі проведення закупівлі товарів робіт чи послуг на суму менше 50 тис грн.

  Зміст інструкції
  1. Оголошення закупівлі
  2. Період уточнень
  3. Прийом пропозицій та Аукціон
  4. Кваліфікація учасників
  5. Підписання договору та завершення закупівлі

  1. Оголошення закупівлі

  Щоб створити закупівлю, перейдіть до розділу «Публічні закупівлі». Зі списку, що з’явиться, виберіть «Закупівлі» та натисніть на кнопку «Нова закупівля». 

  Також ви можете оголосити закупівлю із плану, детальніше: Як зв’язати план закупівель з тендером?

  Виберіть тип процедури «Спрощена/допорогова закупівля».

  Якщо необхідно опублікувати закупівлю з декількома лотами, поставте відмітку  «Мультилотова закупівля». В такому разі подання пропозицій, проведення аукціону, підписання та оприлюднення договорів відбувається окремо для кожного лота.

  Поставте відмітку «Допорогова закупівля».

  Якщо закупівля передбачає тільки один лот, зазначене поле залишаєте пустим. 

  За бажанням можете вказати ідентифікатор плану закупівлі (якщо закупівля була оголошена із плану, ідентифікатор буде заповнено автоматично).

  Це допоможе розуміти відповідно до якого плану оприлюднене оголошення. 

  Вкажіть вид предмета закупівлі: товари, роботи чи послуги. 

  За потреби у блоці «Контактні дані» оберіть співробітника, відповідального за публікацію закупівлі.

  Якщо в особистому кабінеті зареєстровано лише одного користувача, його автоматично буде обрано системою.

  Розглянемо приклад створення допорогової закупівлі хліба.

  У блоці “Інформація про закупівлю” вкажіть:

  • узагальнену назву закупівлі, що має містити назву предмета закупівлі, який передбачена річним планом;
  • в примітках можна додати іншу важливу, на ваш погляд, інформацію;

  • документацію до закупівлі – за бажанням ви можете завантажити будь-які документи, наприклад, опис предмета закупівлі, проект договору, технічні характеристики, кваліфікаційні вимоги до учасників;
  • очікувану вартість закупівлі;
  • поставте відмітку, якщо очікувана вартість враховує ПДВ;
  • валюту – автоматично визначена гривня UAH, але за потреби це можна змінити;

  • вкажіть у гривнях або відсотках крок зниження ставки в аукціоні. Зазвичай він складає від 0,5% до 3% від очікуваної вартості закупівлі (цей показник буде використовуватися учасником торгів під час проведення електронного аукціону на зниження початкової заявки);
  • за бажанням можете встановити вимогу про забезпечення пропозиції;

  • визначте завершення періоду уточнення, він повинен тривати не менше 3 робочих днів;
  • зазначте тривалість періоду подання пропозицій, він має бути не менше 2 робочих днів;

  • вкажіть умови оплати за договором (поле «опис» не є обов’язковим для заповнення).  Дана інформація дозволить потенційним постачальникам швидше прийняти рішення щодо участі у закупівлі.

  У блоці “Товари, роботи та послуги” вкажіть:

  • конкретну назву предмета закупівлі, що передбачена річним планом;
  • кількість (ціле або дробове число)та одиницю виміру;

  • Виберіть потрібний код класифікатора ДК 021:2015;

  Для пошуку введіть слово або код класифікатора, чи виберіть потрібний код зі списку.

  • визначте період поставки товару, надання послуг чи виконання робіт. Поле для вибору початкового строку поставки не є обов’язковим. У разі невідомої дати поставки товару, надання послуг чи виконання робіт зазначте тільки кінцевий строк;
  • вкажіть місце поставки товару, надання послуг чи виконання робіт.

  Також ви можете окремо зазначити інформацію про товарні позиції, якщо умовами закупівлі їх передбачено декілька. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Додати позицію» і заповнити відповідні поля. Ви також можете «Копіювати позицію», тоді інформація буде автоматично скопійована з попередньої позиції. Вам залишиться лише відредагувати необхідні дані.

  Зверніть увагу, що код класифікатора по кожній з позицій має бути із однієї групи і співпадати за 4 цифрою ДК 021:2015.

  Після внесення всієї інформації, натисніть кнопку «Оголосити закупівлю» або «Зберегти чернетку» для того, щоб опублікувати закупівлю пізніше.

  Якщо ви натиснули кнопку «Оголосити закупівлю», але внесена інформація не зберігається – ретельно перегляньте форму заповненого оголошення, системою автоматично буде вказано причину помилки для її виправлення.

  Якщо всі поля заповнено коректно, має оновитися сторінка і ви побачите повідомлення “Ваші дані відправляються у ЦБД Prozorro.” Приблизно через 5 секунд потрібно оновити сторінку (можна натиснути кнопку F5 на клавіатурі).

  Після оновлення сторінки з’явиться відмітка, що закупівля оголошена та її статус – “ Період уточнень”. За бажанням можете застосувати електронний підпис на форму оголошення.

  2. Період уточнень

  У період уточнень учасники мають можливість звернутися до замовника із запитаннями щодо встановлених вимог в оголошеній закупівлі та з вимогами щодо усунення порушень. Замовник може вносити зміни.

  На сторінці закупівлі у розділі «Питання» публікуються запитання, які поставлені з метою деталізації інформації для формування пропозиції. У розділі «Вимоги» публікуються вимоги, що стосуються умов оголошеної закупівлі в системі, зокрема, усунення порушень.

  Для того, щоб надати відповідь на запитання:

  • перейдіть розділ “Питання” та натисніть на запитання;
  • напишіть відповідь та натисніть кнопку “Відповісти”. 

  Для того, щоб надати відповідь на вимогу:

  • перейдіть розділ “Вимоги” та натисніть на назву вимоги;

  • ознайомтеся з текстом вимоги. Для надання відповіді натисніть на “Відповісти”;

  • прийміть рішення та виберіть зі списку «Задовольнити вимогу», якщо ви погоджуєтесь з аргументами учасника, «Відхилити вимогу» якщо аргументи учасника не переконливі чи «Відхилити вимогу як недійсну»;
  • в полі «Опис» вкажіть відповідь на вимогу;
  • також ви можете завантажити будь-який документ, який стане доповненням до вашої відповіді. Зробити це можливо через кнопку «Прикріпити файл»;
  • натисніть кнопку «Опублікувати відповідь».

  Зверніть увагу! Надавати відповіді на запитання та вимоги можна тільки в період уточнень.

  За результатами звернень від учасників або за власної ініціативи ви можете вносити зміни в оголошення допорогової закупівлі лише під час періоду уточнень.

  Для того щоб внести зміни, на сторінці оголошеної закупівлі натисніть на кнопку «Редагувати».

  Є деякі поля, які після оприлюднення закупівлі редагувати технічно неможливо. Це поля «Тип процедури» та «Ідентифікатор плану закупівлі».

  Для того, що замінити документацію перейдіть до блоку «Документація до закупівлі»

  Праворуч завантаженого файлу відображається кнопка заміни документу. 

  Для завантаження оновленої редакції натисніть на кнопку заміни документу. Потім збережіть зміни.

  Історія внесених змін зберігається в системі. Старі файли ваших документів будуть перекреслені, але ви матимете доступ до них. Тобто зможете завантажувати чи переглядати їх.  

  Важливо! Документи, що були завантажені під час оголошення закупівлі не підлягають видаленню.

  3. Прийом пропозицій та Аукціон

  Після закінчення періоду уточнень, статус оголошеної закупівлі змінюється на «Прийом пропозицій». Лише на даному етапі закупівлі учасники можуть подавати пропозиції. Зробити це може будь-який учасник, зареєстрований у системі.

  Інформація щодо поданих пропозицій учасниками не відображається. 

  В момент початку періоду прийому пропозицій системою автоматично назначається дата та час проведення електронного аукціону. Він може бути призначений лише в робочий час.

  Аукціон – це торги, в яких учасники по черзі знижують ціни свої пропозицій. Він відбувається  за умови наявності мінімально потрібної кількості учасників – не менше двох учасників.

  Замовник та інші учасники системи, які не приймають участь в закупівлі можуть спостерігати за перебігом електронного аукціону в онлайн режимі. Для цього необхідно перейти за посиланням.

  На початку аукціону система бере 5-хвилинну перерву. В цей момент формується та відображається список учасників за критерієм «Ціна», від найдорожчої до найдешевшої пропозиції. Аби уникнути корупційної складової, список учасників подається без назв, вони іменуються лише як «Учасник 1», «Учасник 2» і так далі.

  На сторінці аукціону показано час до кожної наступної дії – до початку аукціону, наступної ставки учасника та завершення.

  Аукціон складається з трьох раундів. Під час кожного раунду, учасники мають дві хвилини, щоб зробити свій хід. В учасника є право: залишити свою цінову пропозицію без змін; знизити свою цінову пропозицію на мінімальний крок аукціону; знизити свою цінову пропозицію на ту суму, яку учасник вважає необхідною. Але вона повинна бути не менше ніж мінімальний крок аукціону.

  Першим робить ставку учасник з найбільшою сумою пропозиції, останнім – з мінімальною

  По завершенню третього – фінального раунду відбувається оголошення результатів. Після цього відкривається список з інформацією про кінцеві ставки, а також назви компаній-учасників. Система буде рекомендувати визнати переможцем учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією. Всі інші учасники відображаються в порядку зростання ціни. Далі закупівля переходить на етап кваліфікації.

  Важливо! Якщо подано лише одну пропозицію, аукціон не проводиться й закупівля не відміняється, а відразу переходить на етап кваліфікації. І замовник розглядає цінову пропозицію на відповідність умовам, зазначеним в оголошенні про проведення допорогової закупівлі. 

  Якщо до закупівлі не було подано жодної цінової пропозиції від учасників, то система автоматично присвоює їй статус «Закупівля не відбулась».

  4. Кваліфікація учасників

  На етапі кваліфікації замовник проводить оцінку кандидатів,  починаючи з найбільш економічно вигідної пропозиції, та визначає переможця. 

  Для того щоб розпочати кваліфікацію, необхідно перейти до блоку «Кваліфікація учасників», де перед вами з’явиться список учасників, які брали участь в аукціоні. Очолюватиме його учасник з найнижчою ціною. Для ознайомлення з документами, що були подані разом із ціновою пропозицією необхідно натиснути на скріпку.

  Відкриється список  документів, які можна завантажити. Після ретельної перевірки наданих документів, замовнику необхідно прийняти рішення стосовно визначення переможця закупівлі.

  Якщо пропозиція учасника відповідає вимогам, що були зазначені в оголошеній закупівлі, замовнику необхідно прийняти таку пропозицію в системі натиснувши кнопку «Підтвердити». 

  У разі невідповідності визначеним вимогам – учасника потрібно дискваліфікувати натиснувши кнопку «Відхилити».

  Розглянемо приклад підтвердження учасника.

  Натисніть на кнопку “Підтвердити”, далі, у вікні що з’явилось необхідно завантажити скановане рішення щодо визначення переможця через кнопку «Прикріпити файл». Після чого потрібно натиснути на кнопку «Так, підтвердити учасника».

  Далі натисніть на кнопку «Підписати ЕЦП/КЕП та підтвердити» або «Підтвердити без ЕЦП/КЕП» (в допорогових закупівлях електронний підпис можна не використовувати).

  У разі дискваліфікації учасника, системою автоматично буде запропонований для розгляду наступний учасник з найменшою ціновою пропозицією. 

  Після підтвердження учасника закупівля переходить до етапу «Пропозиції розглянуто».

  Якщо учасник, якого дискваліфікували, не погоджується з цим рішенням, він може звернутись до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію, щодо причин його відхилення. 

  Замовник зобов’язаний, не пізніше ніж через 3 робочі дні з дня надходження такого звернення, надати відповідь. Якщо вимога учасника аргументована, замовник може змінити своє рішення.

  Для цього необхідно перейти до блоку «Кваліфікація учасників», та натиснути на кнопку «Повернути на кваліфікацію».

  5. Підписання договору та завершення закупівлі

  Підписання договору про закупівлю відбувається поза системою, з учасником, якого було визначено переможцем спрощеної закупівлі, після того, як закупівля перейшла до етапу «Пропозиції розглянуті».

  Після того як договір про закупівлю укладено опублікуйте його в системі. 

  Перейдіть у розділ “Кваліфікація учасників”, натисніть “Завантажити договір”.

  Завантажте файл з відсканованим договором, який підписали обидві сторони. Обов’язково вкажіть номер договору, ціну (заповнивши поля: “Ціна договору” та “Ціна договору без ПДВ”), додатково виберіть ознаку ПДВ, якщо це передбачено в угоді.

  Вкажіть дату підписання договору та строк його дії. Натисніть кнопку “Завантажити”.

  За необхідності можете редагувати дані, що були внесені. Для цього натисніть кнопку «Змінити інформацію про договір». 

  Якщо такої необхідності немає, натисніть кнопку «Підписати ЕЦП/КЕП» та застосуйте електронний підпис.

  Або завершіть без використання електронного підпису натиснувши кнопку «Завершити процедуру (без  ЕЦП/КЕП)» .

  Останній крок – потрібно натиснути на кнопку «Завершити процедуру» й у вікні що з’явиться натиснути кнопку «Підписати». 

  Після підтвердження дії закупівля автоматично буде переведена у статус «Завершена».

   

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Коментарі (5)

  • Список інструкцій та порад для державних замовників - Zakupki.education
   20 Березня 2019, 14:43

   […] ・Допорогова закупівля: оголошення закупівлі […]

   Відповісти
  • Анжела
   25 Травня 2020, 13:17

   Якщо допорогова закупівля 2 рази не вібдулася?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    26 Травня 2020, 17:11

    Відповідно до ч.7 ст.3. Закону “Про публічні закупівлі” можна укласти договір про закупівлю без використання електронної системи, та оприлюднити його на порталі, якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.

    Відповісти
  • Юлія
   30 Липня 2020, 10:28

   як закуповувати пальне,коли на рахунку немає коштів для проведення тендера?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    4 Серпня 2020, 17:26

    Якщо ви маєте на увазі, що плануєте закупівлю за бюджетні кошти, які ще не отримали на рахунок, то ви можете оголосити закупівлю. Але варто розуміти, що якщо на момент укладення договору у вас не буде фінансування, казначейство не зареєструє його відразу. Строк реєстрації в такому випадку становить 7 робочих днів з дня взяття на облік Казначейством кошторису (коли надійдуть кошти). В будь-якому випадку рекомендуємо проконсультуватися із казначейством. Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань регулюється Наказом від 02.03.2012 № 309.

    Відповісти