• Документи, підписані КЕПом: юридичні поради для замовників та постачальників

  Нещодавно на майданчику Zakupki.Prom.ua з’явилася можливість одночасно підписати всі файли тендерної пропозиції кваліфікованим електронним підписом (КЕП), умовно однією кнопкою.

  Це дозволяє постачальникам заощаджувати час на непотрібному тепер скануванні документів. Адже їх можна готувати і відразу подавати в електронному вигляді (наприклад, створити в word, а потім зберегти в pdf).

  Варто зазначити, що Закон України “Про публічні закупівлі” (ч. 5 ст. 22) забороняє замовнику вимагати від учасників засвідчувати документи (матеріали та інформацію), що подаються у складі тендерної пропозиції, печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо вони надані через електронну систему закупівель у формі електронного документа із накладанням КЕП.

  Таким чином, документи підписані КЕПом на майданчику Zakupki.Prom.ua не потрібно підписувати класичним методом – на папері. 

  Крім того, майже всі замовники на сьогодні висувають вимоги про обов’язкову наявність КЕП в пропозиції учасника. Наприклад, учасники повинні подати тендерну пропозицію з накладеним кваліфікованим електронним підписом. 

  Водночас деякі замовники мають труднощі з відкриттям файлів з електронним підписом та перевіркою особи підписанта. Такий файл зазвичай має розширення .p7s 

  Маємо думку, що таке траплятиметься тимчасово, поки замовники звикнуть до того, що учасники подають файли у формі електронного документу.

  Проте, наразі радимо:

  постачальникам – до підписаних файлів прикріпляти також непідписані – у форматі PDF.

  замовникам – скористатися цією інструкцією, щоб легко та швидко прочитати файл, підписаний КЕПом, або перевірити підпис. 

  Крім того, якщо перевіряючі органи запитають стосовно файлів .p7s, ви завжди зможете відкрити його та показати інформацію у цьому файлі.  


  dmitro-korablovДмитро Корабльов, юрист торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

  Коментарі (2)

  • Оксана
   18 Грудня 2020, 9:11

   Файл форматі PDF вважається електронним документом?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Грудня 2020, 16:38

    В залежності від того, які дані містить файл та чи підписаний він КЕП, PDF файл може бути електронним документом. Уточніть, будь ласка, ситуацію, яка наштовхнула вас на це питання для більш детальної відповіді.

    Відповісти