• Держпідприємства України здаватимуть майно в оренду через «ProZorro.Продажі». Чому це добре для бізнесу

  Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №1055 «Про оренду державного та комунального майна», згідно якого державні та комунальні установи повинні здавати в оренду свої об’єкти лише через відкриті електронні аукціони в системі «ProZorro.Продажі». Про це розповів Артур Гребєнников, керівник із розвитку майданчика «Аукціони.Prom.ua» бізнес-напряму EVO для сайту Evo.Business.

  Артур Гребєнников

  Процес здачі в оренду відбувався на конкурсній основі, але процедура могла тривати до півроку, а іноді й взагалі не мати логічного завершення. Через складність процесу та бюрократичні перепони бізнес втратив будь-яку цікавість до такої оренди.

  «Коли законопроект буде прийнято, приватні підприємці чи великі компанії зможуть обрати підходяще приміщення для ведення бізнесу в будь-якій частині країни. Потрібно зареєструватися та перемогти у відкритому аукціоні», — говорить Гребєнников.

  «За останні два роки Укрпошта та Національна телерадіокомпанія України підтвердили ефективність здачі в оренду нерухомості через електронні аукціони. Такий підхід спростив та пришвидшив процес пошуку орендарів, а також дозволив підприємствам заробляти більше за рахунок відкритої конкурентної боротьби», — вважає Артур.

  Даний Закон — важливий крок для розвитку ринку конкуренної та прозорої оренди в Україні

  Зі слів Гребєнникова, зміни посприяють збільшенню доходів від оренди державного майна та прозорому процесу накопичення коштів. Вся інформація про організатора, учасників, лот, переможця, а також копії протоколів і договорів знаходитимуться у публічному доступі в системі «ProZorro.Продажі».

  Як буде виглядати процес здачі держмайна в оренду

  Держустанові чи комунальному підприємству необхідно:

  1. Укласти договір про співпрацю з одним із акредитованих центрів у системі електронних торговельних майданчиків;
  2. Прийняти рішення про передачу майна в оренду;
  3. Внести інформацію про потенційний об’єкт оренди до одного з двох офіційних переліків (перший перелік включатиме об’єкти, передача в оренду яких здійснюватиметься через аукціон, другий — без проведення аукціону);
  4. Опублікувати інформацію про об’єкт у системі;
  5. Розмістити в «ProZorro.Продажі» оголошення про передачу майна в оренду;
  6. Дочекатися аукціону.
  7. Потенційні орендарі зможуть звертатися до організатора за додатковою інформацією та домовлятись про огляд об’єкту. Після завершення аукціону, переможець повинен сплатити всі зазначені в протоколі торгів платежі та укласти договір оренди.

  Потенційні орендарі зможуть звертатися до організатора за додатковою інформацією та домовлятись про огляд об’єкту. Після завершення аукціону, переможець повинен сплатити всі зазначені в протоколі торгів платежі та укласти договір оренди.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми