• Чи дійсно в державних закупівлях продавати простіше, ніж на інших ринках?

  Минулий рік показав, наскільки бізнесу важливо вміти швидко реагувати на непередбачувані події. А ще – мати не один канал збуту, а декілька. Тому що залежність від одного ринку вкрай небезпечна. 

  Які ж додаткові канали збуту може відкрити для себе український постачальник? Існує багато варіантів: вийти на міжнародний ринок, продавати онлайн, розширити асортимент… Але так чи інакше це потребує часу, зусиль та коштів. Чи є більш простий варіант?

  Держава – один із найбільших ринків збуту. Можливо ви здивуєтесь, але продавати державним установам та підприємствам у багатьох випадках значно простіше та легше. Звісно, усе залежить від конкретної ситуації на вашому ринку. 

  Основні переваги ринку державних закупівель

  По-перше, це дешевше. Вам не потрібно витрачати кошти на залученнях нових клієнтів, рекламні кампанії та інші маркетингові заходи. Мінімальний тариф у державних закупівлях складає всього 17 гривень за подання однієї пропозиції. 

  По-друге, стабільність. Навіть у кризові часи держава купує товари та послуги. Адже для підтримання інфраструктури їй потрібне пальне, продукти харчування, будівельні матеріали, обладнання та багато іншого. 

  По-третє, можливість захистити свої права в Антимонопольному комітеті України. Ви завжди можете звернутися до органу оскарження у разі несправедливої дискваліфікації. 

  По-четверте, можливість вибирати надійних замовників. На майданчику Zakupki.Prom.ua можна подивитися рейтинг та почитати відгуки про замовників. Це дозволить вам прийняти більш зважене та ефективне рішення, чи брати участь у закупівлі конкретного замовника. 

  По-п’яте, відкриті дані та інструменти аналітики. Один із принципів електронної системи публічних закупівель Prozorro – прозорість та відкритість інформації. Тобто постачальники можуть скористатися аналітикою (наприклад, BI Prozorro) та шукати для себе тендери з найменшою конкуренцією. Це значно підвищить шанси на перемогу та позитивний досвід участі у закупівлях.   

  Існує не зовсім правдивий міф, що участь у всіх державних закупівлях потребує значного часу для підготовки тендерної документації. Насправді це не зовсім так. В системі вистачає тендерів, особливо це стосується так званих спрощених закупівель, у яких перелік необхідних документів часто не перевищує кількох заяв та довідок, частина з яких, більш того, може бути розміщена у вигляді шаблонів на сторінці самого тендеру.

  Окрім того, існує Prozorro маркет – інтернет-магазин для державних замовників, для продажу товарів у якому взагалі не потрібно кожного разу готувати документи.

  Звісно, наведені вище переваги не означають, що державні закупівлі – чарівна таблетка. Для отримання стабільного прибутку у цьому каналі продажів також необхідно докласти певних зусиль та час. 

  Але після декількох спроб ви на практиці розберетесь, як це працює, і далі все піде ефективніше. Спочатку завжди страшно робити щось нове. Однак варто тільки почати, як ви отримаєте впевненість у власних силах та побачите, що державні закупівлі – цілком дієвий канал продажу. 

  Бажаємо успіхів!  

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми