• Аукціони земельних ділянок

  Завдяки змінам у законодавстві відтепер кожен може легко орендувати землю державної або комунальної власності. У цій статті ви дізнаєтеся про ключові зміни у земельних торгах у 2021 році, а також як взяти участь в аукціоні з оренди землі.

  Законодавчі зміни у сфері організації земельних аукціонів

  18 травня 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони”. Він набуває чинності 6 липня 2021 і суттєво змінює правила гри на ринку оренди державної землі. 

  Відповідно до нового закону відтепер усі земельні торги будуть відбуватися виключно в єдиній електронній торговій системі у вигляді електронного аукціону в режимі реального часу. 

  Це означає, що ви зможете взяти участь в аукціоні з оренди землі прямо вдома, нікуди не виходячи. Технічно від вас буде необхідно лише мати доступ в інтернет. 

  Закон також передбачає, що земельні торги будуть проводитися за рішенням його організатора. В ролі організатора можуть бути державні підприємства, установи, організації, які мають на балансі землю державної або комунальної власності. У зазначеному рішенні буде така інформація:

  • стартова ціна лоту
  • строк оренди
  • умови використання земельною ділянкою
  • особа, яка уповноважена укладати договір на оренду землі

  Більш детально про нововведення можна ознайомитися в офіційному тексті закону. 

  Порядок проведення земельних аукціонів

  Порядок організації і проведення земельних торгів, визначення розміру, сплати, повернення реєстраційних та гарантійних внесків учасників – усе це, а також деякі інші аспекти будуть визначатися постановою Кабінету Міністрів України (на момент оприлюднення статті вона ще не прийнята). 

  Щоб допомогти вам отримати загальне уявлення, як будуть відбуватися земельні аукціони, ми розглянемо далі цей процес без зайвих деталей та юридичних тонкощів. 

  Але спочатку розберемо два важливих поняття. 

  Прозорро.Продажі – це електронна торгова система з продажу та здачі в оренду майна. За своєю сутністю Прозоро.Продажі – адміністратор системи, до якого підключені авторизовані майданчики. 

  Тобто напряму зареєструватися в Прозорро.Продажі для участі або організації аукціонів неможливо. Якщо ви бажаєте приєднатися до земельних торгів, вам необхідно зареєструватися на Аукціони. Prom. 

  Аукціони.Prom – один із майданчиків, який дозволяє взяти участь в торгах системи Прозорро.Продажі. 

  Отже, як власне відбуваються земельні торги в електронному форматі?

  Перший етап – організатор розміщує в системі лот з необхідною інформацією: опис земельної ділянки, її географічне розташування, початкова ціна, проєкт договору та інше. 

  Наприклад, ось так виглядає сторінка лоту на майданчику Аукціони.Prom:

  Другий етап – учасники надсилають в електронному вигляді свої цінові пропозиції. Ніхто не бачить, яку ціну запропонував інший.

  Третій етап – у зазначений день та час відбувається аукціон в режимі реального часу. Дізнатися більш детально, як це відбувається та потренуватися можна на ексклюзивну безкоштовному Тренажері від Аукціони.Prom. 

  Четвертий етап – підписання договору між переможцем та організатором аукціону. 

  Як взяти участь в земельних аукціонах

  Щоб прийняти участь в земельних аукціонах, спочатку зареєструватися на майданчику за цим посиланням. Це просто та займає декілька хвилин. 

  Далі знайдіть цікавий для себе лот та уважно ознайомтеся зі всією інформацією, що вказав організатор аукціону. Якщо якихось даних не вистачає, ви можете поставити запитання безпосередньо організатору. 

  Коли ви визначилися з лотом, необхідно сплатити гарантійний та реєстраційний внески. Після того, як гроші надійдуть на баланс вашого особистого кабінету на Аукціони.Prom, необхідно завантажити документи, зазначити свою ціну та натиснути кнопку подачі пропозиції. 

  Далі необхідно дочекатися аукціону та взяти в ньому участь. 

  Це загальна механіка, як відбувається участь в торгах. Можливо, у вас одразу виникла купа запитань типу, а які документи слід завантажувати, чи повертається внесок у разі програшу та інше. 

  Не хвилюйтесь. По-перше, експерти майданчика Аукціони.Prom завжди готові вас проконсультувати та допомогти. По-друге, більш детально, як подати пропозицію, ви можете з навчальних інструкцій з цим посиланням. 

  Майданчик Аукціони.Prom для участі в земельних аукціонах

  Успіх в земельних торгах значною мірою залежить від якісної підготовки. Майданчик Аукціони.Prom надає всі можливості, щоб ви могли:

  • зручно знайти актуальний для себе лот
  • отримати професійну підтримку та супровід: від реєстрації до підписання договору
  • ознайомитися з корисними навчальними матеріалами
  • потренуватися брати участь в аукціоні на Тренажері (симуляторі аукціонів) 

  Отже, якщо ви бажаєте орендувати землю в держави (або продовжити чинний договір), тоді зареєструйтеся на майданчику Аукціони.Prom, і ви отримаєте якісну підтримку від експертів. 

  Коментарі (2)

  • Елена
   14 Вересня 2021, 21:45

   Розмір гарантійного і реєстраційного внеску під час земельного аукціону

   Відповісти
   • b.dontsov
    22 Вересня 2021, 10:47

    Добрый день. На даний момент ще не затверджений порядок КМУ по землі. Тому відповіді на ці запитання будуть лише після його затвердження.

    Відповісти