• 5 питань щодо організації роботи уповноваженої особи

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Світлана Мазова, Zakupki.Prom.ua

   

  Світлана Мазова, фахівчиня  відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua


  19 квітня цього року вступає в дію новий ЗУ “Про публічні закупівлі”. Одна з ключових змін закону – обов’язкове проведення закупівель від 50 тис. грн через електронну систему Prozorro.

  Але як щодо спрощених закупівель, хто саме повинен проводити такі процедури? На це та інші найрозповсюдженіші питання, які стосуються спрощеної закупівлі – читайте далі.  

  Перехідними положеннями розділу 10 нової редакції закону зазначено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення закупівель.

  Згідно ст. 13 до таких процедур відносяться: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог та переговорна процедура. Тобто спрощена закупівля не є процедурою закупівлі у визначенні Закону. 

  Тож, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020 року має бути тільки уповноважена особа. Так зазначено в ст. 11 нового ЗУ.

  Увага! Щоб отримувати важливі новини та корисні матеріали на тему закупівель, підпишіться на нашу розсилку за цим посиланням.

  Чи можна призначити члена тендерного комітету уповноваженою особою?

  Будь-хто із членів тендерного комітету може бути уповноваженою особою. Але важливо при цьому розмежувати функції. Тобто, щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.

  Хто має проводити закупівлі з бюджетом до 50 тис. грн?

  В новій редакції закону не визначено, хто має проводити закупівлі до 50 тис. грн. Відповідно, це може бути, як член тендерного комітету, так і уповноважена особа. Вирішує замовник. 

  Як правильно та яким документом призначається уповноважена особа в організації?

  Уповноважена особа призначається на посаду на підставі розпорядчого рішення організації або трудового договору (контракту). Якщо уповноважена особа обирається зі співробітників, що вже у штатному розкладі, то вона призначається внутрішнім розпорядчим рішенням. Наприклад, наказом по організації за підписом керівника.

  Якщо на підприємстві вже є уповноважена особа, чи потрібно вносити зміни в посадові обов’язки або будь-які інші зміни у зв’язку із новим законом?

  Якщо в організації вже є уповноважена особа, то після вступу в дію нової редакції ЗУ “Про публічні закупівлі” варто лише привести документи у відповідність з чинним законодавством. Для цього Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства  розробить примірне положення про уповноважену особу.

  Чи обов’язково уповноважена особа має пройти тестування?

  Порядок організації тестування уповноважених осіб наразі розробляється уповноваженим органом. Його мають затвердити не пізніше шестимісячного строку з дня набрання чинності закону.

  До того ж у листі Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06 “Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону” зазначено, що уповноваженій особі необхідно пройти тестування до 01.01.2022. 

  Головне, що потрібно врахувати всім замовникам – з 19 квітня проведення спрощеної закупівлі без уповноваженої особи буде неможливим. Тому, чим раніше в штаті організації з’явиться уповноважена особа, тим краще.  

  Світлана Мазова

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (150)

  • Марія
   19 Лютого 2020, 15:15

   Якщо я введена у штат , як фахівець з питань закупівель чи потрібно і куди вписаувати мене , як уповноважену особу,чи маю я право проводити спрощені закупівлі , як фахівець ? Дякую

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    25 Лютого 2020, 12:39

    Доброго дня, Маріє! З 19 квітня 2020 року спрощені закупівлі мають проводити тільки уповноважені особи. Тому, до цього часу вас мають призначити на посаду відповідним розпорядженням.

    Відповісти
    • 10 Березня 2020, 9:49

     Доброго дня , в штатному розписі має бути зазначена посада – уповноважена особа. чи посада наприклад бухгалтер , а на нього видати наказ про призначення уповноваженої особи ,

     Відповісти
  • 20 Лютого 2020, 13:04

   Якщо в установі є тендерний комітет чи потрібно окремо вводитив штат фахівця з питань закупівель чи можна окремо покласти обов’язки проводити допорогові закупівлі на одного з членів тендерного комітету? Дякую.

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    25 Лютого 2020, 12:52

    Можна або найняти нового фахівця та призначити його уповноваженою особою по спрощеним закупівлям, або призначити члена тендерного комітету уповноваженою особою по спрощеним закупівлям. Але, при цьому, функції цієї особи мають бути розмежені, Тобто, щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.

    Відповісти
    • Володимир
     6 Березня 2020, 17:18

     “…за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель”, – що значить організація та проведення одних і тих самих процедур, які нюанси в поняттях? Дякую

     Відповісти
     • Zakupki.Prom.ua
      10 Березня 2020, 18:06

      Володимире, добрий день! Мається на увазі, якщо члена тендерного комітету визначено уповноваженою особою, важливо слідкувати, щоб за проведення однієї і тієї самої процедури закупівлі не відповідали і ТД і УО. Наприклад, якщо відкриті торги оголосила УО, а кваліфікацію по ним проводить ТК. Тобто, робота із закупівлями має бути розмежована.

      Відповісти
  • Надія
   21 Лютого 2020, 16:15

   Яка освіта має бути в уповноваженої особи?

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    25 Лютого 2020, 13:56

    Доброго дня, Надіє! Стаття 11 п. 7 нової редакції закону говорить про те, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну.

    Відповісти
   • Таня
    22 Лютого 2021, 21:56

    Чи можна призначити на посаду уповноваженої особи людину без досвіду роботи?

    Відповісти
    • Мисев Евгений
     25 Лютого 2021, 18:36

     Відповідно до п.3.6 Наказу № 557 “Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу” уповноважена особа повинна мати не менше двох років досвіду роботи у сфері закупівель.
     Але так як положення є примірним, то воно не обов’язкове до виконання. Тобто замовник, приймаючи Положення про уповноважену особу, може не зазначати пункт про досвід роботи. В такому разі наявність досвіду необов’язкова.

     Відповісти
  • Олена
   26 Лютого 2020, 17:23

   Ви написали:”Тобто спрощена закупівля не є закупівлею у визначенні Закону”. Це невірно. Вірно: Спрощена закупівля не є процедурою закупівлі у визначенні Закону.

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 17:09

    Дякуємо, Олено! Виправили.

    Відповісти
  • марія
   5 Березня 2020, 21:53

   чи повинен бібліотек з фаховою освітою бути уповноваженою особою якщо є централізована бухгалтерія, а бібліотечна система є юридичною особою і в штаті немає бухгалтера бухгалтер є у централізованій бухгалтерії відділу культури,хто повинен займатися закупівлею,до цього часу це робив бухгалтер

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 17:14

    Добрий день, Маріє! Як визначить директор. Не обов’язково це має бути бухгалтер.

    Відповісти
  • Любомира
   6 Березня 2020, 11:37

   Чи може бути на підпиємстві де закуповують послуги, промислові товари, продукти харчування декілька уповноважених осіб? Дякую

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 17:16

    Доброго дня! Так, звичайно, може бути декілька уповноважених осіб на підприємстві. Необхідну кількість визначає Замовник.

    Відповісти
  • Оксана
   6 Березня 2020, 11:38

   На підставі яких документів має оплачуваться робота Уповноваженої особи у разі покладання обов’язків Уповноваженої особи на штатного фахівця підприємства, який є секретарем тендерного комітету.

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 17:27

    Доброго дня, Оксано! Це питання вже стосується трудового законодавства.

    Відповісти
    • Оксана
     11 Березня 2020, 19:14

     Добрий день! Чи є роз’яснення десь стосовно цього? Трудових нюансів уповноваженої особи: сумісництва, зокрема, чи покладання обов’язків.

     Відповісти
  • Валентина
   6 Березня 2020, 12:38

   Добрий день! Поясныть будь-ласка , що значить “щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.” Не розумію, що значить одних і тих самих процедур закупівель?

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 18:07

    Валентино, добрий день! Мається на увазі, якщо члена тендерного комітету визначено уповноваженою особою, важливо слідкувати, щоб за проведення однієї і тієї самої процедури закупівлі не відповідали і ТД і УО. Наприклад, якщо відкриті торги оголосила УО, а кваліфікацію по ним проводить ТК. Тобто, робота із закупівлями має бути розмежована.

    Відповісти
  • Раїса
   6 Березня 2020, 16:19

   Доброго дня! В штаті не має фахівця з держзакупівель, підкажіть будь ласка: секретар тендерного комітету може бути уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    10 Березня 2020, 17:38

    Доброго дня, Раїсо! Так, може.

    Відповісти
    • мирослава
     11 Березня 2020, 14:00

     головний бухгалтер без вищої освіти може бути уповноваженою особою

     Відповісти
     • Валентина
      23 Березня 2020, 13:39

      Головний бухгалтер без вищої освіти чи може бути уповноваженою особою?

      Відповісти
      • 14 Серпня 2020, 13:54

       Ні, не може!

     • Василь
      14 Квітня 2020, 11:28

      Зазначено було ще 25 Лютого 2020, 13:56 – Zakupki.Prom.ua – Доброго дня, Надіє! Стаття 11 п. 7 нової редакції закону говорить про те, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну.

      Відповісти
    • Сергій
     12 Травня 2020, 16:38

     Мої вітання. Ситуація: одна і та ж посадова особа визначена уповноваженою за спрощені закупівлі та є секретарем тендерного комітету. Чи може вона користуватись одним і тим же майданчиком та накладати в ЕСЗ один і той же КЕП?

     Відповісти
     • Сергій
      12 Травня 2020, 16:45

      Відповідь знайшов нижче.

      Відповісти
  • Таня
   18 Березня 2020, 16:55

   Доброго дня. Чи може голова тендерного комітету бути одночасно і уповноваженою особою?Наприклад, і в першому випадку і в другому- підписує документацію одна і та ж особа. Дякую.

   Відповісти
  • Іляна
   8 Квітня 2020, 12:58

   Чи може голова тендерного комітету бути уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    8 Квітня 2020, 14:19

    Так, може.

    Відповісти
    • Ольга
     9 Квітня 2020, 11:10

     Чи може бути уповноваженою особою бухгалтер без вищої освіти,але який пройшов навчання за спец програмою з видачею сертифікату?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      9 Квітня 2020, 15:16

      Уповноважена особа повинна мати вищу освіту.

      Відповісти
    • Оксана
     9 Лютого 2021, 13:59

     Доброго дня! Чи може діловод бути уповноваженою особою?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      12 Лютого 2021, 13:32

      Так, якщо у нього є вища освіта. Багато корисної інформації щодо вашого запитання є за посиланням.

      Відповісти
   • 14 Серпня 2020, 13:55

    Так, може.

    Відповісти
  • Наталя
   12 Квітня 2020, 13:01

   Молодший спеціаліст – це вища освіта? Уповноважена особа може бути з дипломом молодшого спеціаліста?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Квітня 2020, 17:11

    Виходячи із визначення поняття, молодший спеціаліст це – “освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула неповну вищу освіту, спеціальні уміння та знання, достатні для здійснення виробничих функцій певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.” Тому, можемо зробити висновок, що так, Уповноважена особа може бути з дипломом молодшого спеціаліста

    Відповісти
    • світлана
     21 Квітня 2020, 12:22

     молодший спеціаліст прирівнюється до молодшого бакалавра, а це фахова передвища освіта. тобто не вища

     Відповісти
     • Ольга
      26 Квітня 2020, 21:30

      Молодший спеціаліст – це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі базової або повної загальної середньої освіти здобув початкову вищу освіту, спеціальні уміння та знання, має певний досвід їх застосування для вирішення типових професійних завдань, які передбачені для відповідних посад, у певній галузі народного господарства та економічній діяльності. Згідно з положеннями Закону України «Про вищу освіту» останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня Молодший спеціаліст проводиться у 2019 році. Диплом про вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста (початкова вища освіта) прирівнюється до диплома про вищу освіту за освітньо-професійним ступенем молодшого бакалавра. Особи, які успішно пройшли державну атестацію, отримують документи встановленого зразка про здобуття базової вищої освіти за спеціальністю та кваліфікації молодшого спеціаліста.

      Відповісти
  • Ольга
   12 Квітня 2020, 13:04

   Уповноважена особа повинна мати свій ключ для підпису?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Квітня 2020, 17:12

    Уповноважена особа має отримати електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис на посадову особу. Та під час проведення закупівель/планування закупівель в системі користуватися таким підписом.

    Відповісти
    • Алексей
     22 Червня 2020, 12:21

     Добрый день! А если у Уполномоченного Лица нету Цыфрой подписи и он пользовался подписью Директора предприятия, для занесения данных на платформу?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      24 Червня 2020, 16:27

      Потрібно обов’язково оформити електронний підпис на уповноважену особу, яка визначена відповідальною за проведення закупівель і здійснює їх публікацію.

      Відповісти
  • тетяна
   13 Квітня 2020, 11:13

   яка освіта повинна бути в уповноваженої особи

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Квітня 2020, 17:18

    Стаття 11 п. 7 нової редакції закону говорить про те, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну. Але це може бути будь-яка вища освіта (будь-яка спеціальність). В тому числі, випускники технікуму – це також фахівці із вищою освітою.

    Відповісти
    • Ірена
     29 Квітня 2020, 11:52

     Національний класифікатор професій ДК 003:2010 (зі змінами вже після вступу в дію Закону про освіту), чинний на сьогодні, вимагає від працівників, професії яких класифіковано в розділі «Професіонали», а саме тут наш «Фахівець з публічних закупівель», – кваліфікацію за дипломом про повну вищу освіту, що відповідає рівню спеціаліста, магістра. Тобто ні бакалавр, ні молодший бакалавр (коледж з технікумом) не тянуть))

     Відповісти
     • Іра
      16 Червня 2020, 21:05

      Так немає ж повної і неповної освіти…є просто вища освіта і рівні..

      Відповісти
    • Юлія
     14 Травня 2020, 13:52

     Доброго дня! Яки наслідки, якщо призначать Во або УО працівника без вищої освіти?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      22 Травня 2020, 17:40

      Наслідки буде встановлювати контролюючий орган. На жаль більш детальна інформація з цього приводу відсутня.

      Відповісти
  • Василь
   14 Квітня 2020, 13:36

   Якщо сума закупівлі рівна чи більше 50 000,00 грн. та менша ніж встановлена у пункта 1 та 2 частини 1 статті 3 Закону то як проводити Закупівлю? Наприклад, сума закупівлі послуги складає 350 000,00 грн., замовник в окремій сфері господарювання. Які його дії та яка процедура буде проводитися???

   Відповісти
   • Василь
    14 Квітня 2020, 15:24

    Вже розібрався. Відповідно до частини 7 статті 3 Закону в якому зазначено, що придбання замовником предмету закупівлі, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у … А також відповідно останнього абзацу частини 7 статті 3 Закону, в якому зазначено, що у разі здійснення закупівлі у випадках, передбачених цією частиною, замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Тобто спрощена процедура, або у звіт про договір про закупівлю.

    Відповісти
    • Сітлана
     29 Квітня 2020, 10:29

     Доброго дня. не зрозуміла “…здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом”, я розумію що не використовуємо спрощену закупівлю, а у Вас далі “Тобто спрощена процедура….”, будь ласка поясніть

     Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:43

    В такому разі необхідно проводити спрощену закупівлю, регламент якої зазначено в ст. 14 Закону №114-IX “Про публічні закупівлі”

    Відповісти
  • Василь
   14 Квітня 2020, 14:38

   В абзаці 1 частини 3 статті 3 Закону №114-ІХ зазначено, що закупівля до 50 000,00 грн. Звіт. Чи внесено в систему зміни, адже сума закупівлі чи звіту по Інструкції з використання електронних майданчиків починалася з 3 000,00 грн.???

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:44

    З 3 000 тис. грн – це можливість оприлюднити допорогову закупівлю через систему (конкуренту закупівлю, що регулюється Наказом ДП “Прозорро” № 10 від 19.03.2019). Звіт про укладений договір можна оприлюднювати в системі від 1 гривні.

    Відповісти
  • Світлана
   17 Квітня 2020, 10:09

   Доброго дня! я секретарь тендерного комитету, маю електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис. З 19 квітня призначена Уповноваженої особой, чи можно використовувать мені цей підпис или треба новий?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:46

    В разі, якщо дані в електронному цифровому підписі/кваліфікованому електронному підписі відповідають поточній інформації (посада, тощо) та даний підпис є дійсним – змінювати не потрібно.

    Відповісти
  • Кристина
   17 Квітня 2020, 15:01

   Підкажіть, чи можу я як уповноважена особа підписувати документи в електронній системі своїм ключом , який отримала через Приват 24?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:50

    Враховуючи той факт, що Уповноважена особа визначається Замовником та працює в інтересах Замовника, Уповноважена особа має отримати електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис на посадову особу. Та під час проведення закупівель/планування закупівель в системі користуватися таким підписом.

    Відповісти
  • Ольга
   26 Квітня 2020, 21:24

   В організації був КЕП, після 19.04.20р. коли була призначена уповноважена особа, вона може користуватися цим підписом, чи потрібно їй робити новий?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    28 Квітня 2020, 15:09

    Якщо КЕП було оформлено на відповідну уповноважену особу відповідно до ч.4. Постанови Кабміну №749, то робити новий підпис не потрібно.

    Відповісти
  • Маша
   28 Квітня 2020, 12:19

   Добрий день! Юридична особа не має штатних працівників (ОСББ), управління будинку доручено за типовим договором управителю, який без довіреності має право діяти від імені юридичної особи, в тому числі і організовувати ремонти, укладати договори з підрядниками тощо. Деякі ремонти виконуються з залученням бюджетних коштів.Яким чином в такій ситуації юридичній особі призначити уповноважену особу з питань закупівлі

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Квітня 2020, 16:57

    Закон чітко визначає, яким чином можна визначити уповноважену особу, а саме:
    1. Відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:
    1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;
    2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);
    3) шляхом укладення трудової угоди (контракту) згідно із законодавством.
    Якщо жоден з запропонованих варіантів вам не підходить, радимо звернутися з конкретним прикладом за роз’ясненнями до Уповноваженого органу.

    Відповісти
  • Ольга
   29 Квітня 2020, 9:55

   Чи може директор школи,який є головою тендерного комітету бути уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Квітня 2020, 17:03

    Якщо директор має вищу освіту, то він може бути УО. Голова ТК та УО – це не посади. В електронному підписі вказується посада (директор), організація та деяка інша інформація. Якщо після призначення директора уповноваженою особою його посада та інші дані, що містяться в ЕЦП/КЕП, ніяк не зміняться, підпис також змінювати немає сенсу.

    Відповісти
  • Ольга
   29 Квітня 2020, 10:03

   Якщо да-то чи потрібно йому виготовляти особистий ЕЦП (бо як на директора(голову ТК) у нього вже є

   Відповісти
  • Людмила
   4 Травня 2020, 5:39

   Чи може головний бухгалтер комунального підприємства бути уповеоваженою особою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Травня 2020, 17:30

    Так може, якщо має вищу освіту.

    Відповісти
  • Ігор
   4 Травня 2020, 17:29

   Доброго дня. Як вважаєте,, чи може бути УО начальник відділу АХО? Чи буде розглядатися конфлікт інтересів?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    6 Травня 2020, 17:41

    В новій редакції закону в ст. 11 п. 5 зазначено наступне: “Для цілей цього Закону конфліктом інтересів вважається наявність приватного інтересу у працівника замовника чи будь-якої особи або органу, які діють від імені замовника і беруть участь у проведенні процедури закупівлі/спрощеної закупівлі або можуть вплинути на результати цієї процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень або на вчинення чи невчинення дій під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, та/або наявність суперечності між приватним інтересом працівника замовника чи будь-якої особи або органу, які діють від імені замовника і беруть участь у проведенні процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі”.

    Враховуючи вищезазначене, Замовник самостійно має визначити, чи буде створювати призначення УО конфлікт інтересів під час діяльності із публічними закупівлями, виходячи із обов’язків начальника відділу АХО та організації внутрішньої діяльності процесу закупівель в організації.

    Відповісти
  • юра
   7 Травня 2020, 15:05

   я начальник відділу чи положено мені доплата за уповноважену особу…чи небуде порушення закону…

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Травня 2020, 17:13

    Так, доплата можлива.

    Відповісти
  • Наталя
   8 Травня 2020, 18:53

   Чи може головний бухгалтер бути уповноваженою особою

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:49

    Так, якщо має вищу освіту.

    Відповісти
  • Наталя
   8 Травня 2020, 19:02

   Чи можна здійснити доплату за внутрішнє сумісництво (додаткове навантаження щодо здійснення закупівель) головному бухгалтеру,чи це буде благодійно? Якщо можна,то як? Дякую!

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:48

    Якщо ви маєте на увазі доплату щодо виконання обов’язків Уповноваженої особи шляхом покладення додаткових обов’язків на працівника в штаті – доплата обов’язкова. В даному випадку додаткові обов’язки покладаються на працівника розпорядчим рішенням замовника.

    Відповісти
  • Тетяна
   12 Травня 2020, 15:03

   Чи можуть призначити уповноваженою особою робітника без його згоди

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:45

    Призначення робітника на посаду без його згоди – порушення трудового законодавства.

    Відповісти
  • Яна
   14 Травня 2020, 10:41

   Згідно якого примірного Положення затверджувати Положення про уповноважену особу новоствореної бюджетної організації?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Травня 2020, 17:38

    Примірне положення затверджено Наказом Мінекономіки від 30.03.2016 № 557 .(оновлене положення розробляється) . Додатково можна скористатися роз’ясненням від ДП “Прозорро”.

    Відповісти
  • Людмила
   14 Травня 2020, 17:22

   Доброго дня. В нашій організації призначено три уповноважених особи для проведення спрощених закупівель. Чи можуть ці три уповноважені особи розділити між собою обов’язки при проведенні однієї закупівлі, а саме: одна УО готує оголошення та проект договору спрощеної закупівлі, друга УО – оголошує спрощену закупівлю, а третя УО – готує та підписує протоколи?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:44

    В Законі немає таких обмежень. В разі розподілу обов’язків уповноважених осіб радимо зазначити це в вашому положенні про організацію роботи УО.

    Відповісти
  • Ірина
   17 Травня 2020, 18:48

   Доброго дня! Чи може бути уповноваженою особою директор (керівник) підприємства?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:39

    В Законі немає обмежень з цього приводу, тому якщо директор має вищу освіту, він може бути УО.

    Відповісти
  • Ірина
   17 Травня 2020, 18:51

   Может ли председатель правления ОСМД быть “уповноваженою особою”?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:40

    В Законі немає обмежень з цього приводу, тому якщо він має вищу освіту, він може бути УО.

    Відповісти
  • Тетяна
   18 Травня 2020, 12:05

   Доброго дня. Чи може одна УО проводити відкриті торги і спрощені закупівлі, планування закупівель , при чому суміщати ці обов`язки з основною бухгалтерською роботою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:41

    Так. Відповідно до п.1 ч.1 Статті 11 : УО призначається шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством.

    Відповісти
  • Сергій
   22 Травня 2020, 9:08

   Доброго дня. Якщо я працюю на посаді “Фахівець з державних закупівель” чи потрібний окремий наказ(на мене) на уповноважену особу?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    25 Травня 2020, 17:02

    Якщо ви виконуєте обов’язки УО, то так, необхідно оформити документ, яким вас призначено виконувати відповідні обов’язки. В тому числі Положення про УО. Відповідно до Закону, саме УО може здійснювати окремі види закупівель, незалежно від посади.

    Відповісти
  • Ліна
   27 Травня 2020, 10:43

   Доброго дня! Я займаю посаду – Фахівець з публічних закупівель. 21.04.20 наказом мене визначили уповноваженою особою. Але без доплати, аргументуючи, що додаткової роботи в мене немає. Чи правомірно не встановлювати доплату? Змінювати штатний розклад чи укладати трудову угоду керівництво не бажає.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    29 Травня 2020, 15:42

    В Законі передбачено, що оплату обов’язково призначають тільки у випадку покладення на працівника із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи.

    Відповісти
  • Светлана
   28 Травня 2020, 16:46

   Чи може бути уповноваженою особою сильський голова

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    1 Червня 2020, 17:33

    Так, якщо має вищу освіту.

    Відповісти
  • Игорь
   4 Червня 2020, 12:22

   Доброго дня в установі призначена відповідальна особа за закупівлі до 50 тис. та УО. Питання чи може відповідальна особа бути призначено другою УО?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Червня 2020, 17:49

    Якщо відповідальна особа має вищу освіту – вона може бути призначена другою УО.

    Відповісти
  • Руслана
   5 Червня 2020, 11:05

   Чи може керівник бути уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Червня 2020, 17:51

    Так, якщо має вищу освіту.

    Відповісти
  • Zharinova Alla
   10 Червня 2020, 14:35

   Де можна знайти тарифний розряд уповноваженої особи

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    11 Червня 2020, 17:30

    На жаль, немає затвердженої документації з приводу оплати роботи УО по певним тарифним розрядам.

    Відповісти
   • Лілія
    17 Серпня 2020, 11:57

    Для того щоб уповноважена особа могла ефективно працювати в неї повинен бути тарифний розряд не нижче 25-ого. (З запасом для сплати штрафів)

    Відповісти
  • Анна
   22 Червня 2020, 12:48

   Доброго дня, підскажіть будь ласка, чи можливо призначити уповноваженою особою дружину нач.фіна

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Червня 2020, 17:25

    Так, якщо в неї є вища освіта.

    Відповісти
  • Тетяна
   22 Червня 2020, 22:48

   Чи може бути уповноваженою особою дружина начальника підприємства?

   Відповісти
  • Світлана
   26 Червня 2020, 15:17

   коли треба вносити зміни до положення про уповноваженну особу 2020 рік або робити нове при змінах у законодавстві

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Червня 2020, 17:52

    Уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі положення. Тому вносити зміни або затверджувати відповідне положення потрібно до того моменту, як уповноважена особа розпочне свою діяльність.

    Відповісти
  • Наталія
   15 Липня 2020, 11:29

   Доброго дня! Де можна подивитись ведення документації (протоколів), як що такі потрібні при спрощеній закупівлі. Відповідно до Ст.11 п.7 (рішення УО оформлюється і підписується протоколом). І якщо утворена робоча група. Дякую.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Липня 2020, 17:24

    Добрий день! Відповідно до ч.10 ст.11 Закону України “Про публічні закупівлі” рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. Рішення робочих груп в системі публікувати не потрібно. І вони можуть бути оформлені в довільній формі. Приклади протоколів уповноваженої особи ви можете переглянути на сайті infobox.prozorro.org

    Відповісти
    • Олег
     13 Серпня 2020, 16:32

     Чи будуть письмові рішення робочих груп враховуватися перевіряючими органами (як основа для прийняття рішення УО), якщо УО приймає рішення одноосібно? Тобто як УО себе перестрахувати у випадку специфічних закупівель (реконструкція, будівельні роботи, складне обладнання), в яких потрібно керуватися фаховими знаннями в певній галузі?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      17 Серпня 2020, 16:26

      Варто зважати, що рішення робочих груп мають виключно консультативний характер. Перед робочою групою поставлена мета допомогти уповноваженій особі правильно провести закупівлю. Всі рішення щодо закупівельного процесу через електронну систему закупівель приймає саме уповноважена особа, оформляє їх протокольно, тому і відповідальність лягає саме на неї.

      Відповісти
      • Олег
       20 Серпня 2020, 12:55

       Але чи це вірно, що УО повинна приймати самостійне рішення щодо питань в яких вона некомпетентна, не є фахівцем? Адже колегіальне рішення набагато ефективніше.

      • Мисев Евгений
       26 Серпня 2020, 17:06

       Згідно Закону України “Про публічні закупівлі” у разі створення робочої групи, її рішення мають виключно дорадчий характер, уповноважена особа є її головою та організовує її роботу. Саме тому відповідальність лягає саме на неї.
       У випадку відсутності необхідних знань, можете звернутися до керівника з пропозицією призначити окремих компетентних осіб, уповноваженими проводити дані закупівлі.

  • андрій
   15 Липня 2020, 11:46

   чи маю я право відмовитись бути відповідальною особою, в разі, якщо в посадовій прописано ведення тендеру. Та на момент приходу на роботу була зовсім інша тендерна площадка

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Липня 2020, 17:21

    Дане питання вам варто вирішувати з керівником відповідно до Трудового кодексу України.

    Відповісти
  • Олена
   12 Серпня 2020, 19:46

   Чи повинна уповноважена особа реєструватися в системі

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    14 Серпня 2020, 10:38

    Згідно Закону України “Про публічні закупівлі” уповноважена особа – службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).
    На уповноважену особу покладаються обов’язки оприлюднення інформації про закупівлі в електронній системі закупівель через авторизовані електронні майданчики. Таким чином уповноважена особа повинна бути зареєстрована в електронній системі закупівель.

    Відповісти
  • Олег
   13 Серпня 2020, 16:26

   Чи може УО відмовитися проводити закупівлі в предметі яких вона не орієнтується (будівельні роботи, а УО не має технічної освіти)?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    17 Серпня 2020, 16:27

    Дане питання вам варто вирішувати з керівником відповідно до вашої посадової інструкцій.

    Відповісти
  • Лариса
   20 Серпня 2020, 13:09

   Для чого зараз в час діджіталізації, paperless та електронних документів від УО вимагається складання такої значної кількості паперових документів щодо її діяльності (протоколи тощо)? Адже на майданчиках та в системі Прозорро і так фіксується коли і яке саме рішення було прийняте УО.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    26 Серпня 2020, 17:06

    Наявність документів уповноваженої особи передбачено Законом України ”Про публічні закупівлі”. За бажанням ви можете звернутися до уповноваженого органу – Мінекономіки, які відповідальні за нормативну базу по публічним закупівлям.

    Відповісти
  • Людмила
   16 Вересня 2020, 0:08

   Виник спір, хто повинен кодувати товари по єдиному закупівельному словнику бухгалтер чи уповноважена особа по закупівелі

   Відповісти
   • a.ivlieva
    18 Вересня 2020, 16:42

    Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” відповідальною за організацію та проведення закупівель є уповноважена особа. В ч. 10, ст. 11 ви можете більш детально ознайомитись з переліком функцій уповноваженої особи.

    Відповісти
  • Люда
   20 Жовтня 2020, 14:44

   доброго дня мене призначили уповноваженою особою,я повинна проводити тільки спрощені закупівлі,чи і відкриті торги?Дякую

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Жовтня 2020, 17:16

    Відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі” уповноваженою особою є посадова особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору. Тобто уповноважена особа може проводити як спрощені закупівлі, так і відкриті торги. Тому, радимо узгодити дане питання безпосередньо з вашим керівництвом відповідно до вашої посадової інструкцій.

    Відповісти
  • Олена
   22 Жовтня 2020, 13:15

   Чи може уповноваженою особою бути зав. канцелярією? ця посада начебто не дозволяє суміщення??

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    26 Жовтня 2020, 18:20

    Нормами Закону України “Про публічні закупівлі” не регулюється питання можливості суміщення певних посад. В цьому Законі описані конкретні способи призначення уповноваженої особи, зокрема, призначення шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством. Такий працівник повинен мати вищу освіту, а саме призначення не повинно створювати конфлікт інтересів (ч. 5 ст. 11 Закону).

    Відповісти
  • Анатолій
   5 Січня 2021, 12:20

   Якщо в штаті є відділ закупівель чи потрібно мати тендери комітет?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Січня 2021, 18:43

    Відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі” – проводити закупівлі може або уповноважена особа, або тендерний комітет (до 1 січня 2022 року). Тому потрібно співробітників вашого відділу закупівель призначити уповноваженими особами або утворити тендерний комітет.

    Відповісти
  • Альона
   5 Січня 2021, 21:13

   якщо секретар ТК призначений УО. Чи може працювати у тому ж кабінеті?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Січня 2021, 18:42

    Для кожної організації може бути тільки один кабінет державного замовника. Тому якщо одна і та сама людина призначена відповідальної за публікацію закупівель від тендерного комітету та як уповноважена особа – працювати необхідно саме з одного кабінету. Якщо вам буде зручно, ви можете через “Профіль” – “Структура компанії” ще раз додати цю людину під іншою електронною адресою. Тоді у вас буде два користувачі в одному кабінеті. Якщо при додаванні обрати роль “Менеджер”, цей користувач буде бачити в кабінеті тільки ті закупівлі, які були створенні саме з цього профілю (з профілю уповноваженої особи). Закупівлі тендерного комітету відображатися не будуть.

    Відповісти
  • 9 Березня 2021, 12:38

   У профілі компанії “дані про уповноважену особу” – вказується уповноважена особа з закупівель, а “контактна особа” – кого вказувати? керівника чи також уповноважену особу? Дякую.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    11 Березня 2021, 17:50

    У нас на майданчику в розділі “Профіль” є тільки один блок для контактних даних із назвою “Користувач кабінету”. Там потрібно вказати дані людини, яка у вашій організації уповноважена проводити закупівлі (може бути член тендерного комітету або, власне, уповноважена особа).

    Відповісти
  • Анна
   12 Березня 2021, 17:11

   Якщо на підприємство приймається інженер і призначається уповноваженою особою на підставі положення, чи потрібна йому посадова інструкція, якщо він займається тільки публічними закупівлями?

   Відповісти
  • Наталія
   19 Березня 2021, 1:43

   Якщо уповноважених осіб декілька, яким чином розділити обов‘язки? Дана проводить спрощені а інша відкриті торги? Чи можуть вони обоє проводити і спрощені і відкриті порівну?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Березня 2021, 18:45

    Добрий день. Ви можете розділити обов’язки як завгодно, на свій розсуд. Під розмежуванням повноважень та обов’язків мається на увазі наступне: якщо одна уповноважена особа призначена відповідальною за якусь конкретну закупівлю – всі рішення по цій закупівлі має приймати тільки вона. інша уповноважена особа в цю закупівлю не втручається. виключенням може бути тимчасова відсутність, звільнення чи інші подібні випадки, коли здійснюється делегування обов’язків іншій уповноваженій особі (порядок делегування має бути прописано у положенні).

    Відповісти
  • Тетяна
   5 Квітня 2021, 15:25

   Доброго дня. У штаті бюджетної організації займаю посаду – фахівець з публічних закупівель. Це і є Уповноважена особа?! Чи потрібно окремий наказ, положення, посадова інструкція? Заробітну плату виплачують фахівцю з публічних закупівель, чи потрібна окрема доплата як для УО?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    7 Квітня 2021, 17:19

    Добрий день. Уповноважена особа – це не посада, а якщо можна так сказати “функції”. В організації має бути затверджене положення про уповноважену особу. З примірним положенням ви можете ознайомитися за посиланням. Призначається уповноважена особа внутрішнім рішенням (наказом). Обов’язкова доплата передбачена законом у випадку, якщо функції уповноваженої особи виконує працівник із штатної чисельності як додаткову роботу (наприклад, на бухгалтера поклали обов’язки проводити закупівлі).

    Відповісти
  • Lesia0504@gmail.com
   8 Червня 2021, 14:48

   Отримала ваш сертифікат як робтодавцю перевірити його?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    14 Червня 2021, 17:27

    Сертифікат має печатку нашої організації та підпис керівника. Це засвідчує про легітимність документу. Якщо у вас є якісь пропозиції, напишіть, будь ласка, як ми можемо вам допомогти.

    Відповісти
  • Людмила
   14 Червня 2021, 15:33

   Доброго дня! Підскажіть будь-ласка чи можна провести закупівлю товру без використання електронної системи закупівель в джружини,якщо жінка постачальньик товару, а чоловік керівник органу місцевого самоврядування?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Червня 2021, 17:21

    Закон “Про публічні закупівлі” містить обмеження щодо участі пов’язаних осіб у процедурах закупівлі. Закупівля без використання електронної системи не підпадає під поняття “процедура закупівлі”. Тому якихось обмежень по вашому запитанню закон не містить. Але ми не знаємо, як на практиці це буде сприйматися контролюючими органами, якщо така закупівля буде перевірятися.

    Відповісти
  • Костя
   6 Липня 2021, 0:51

   Людина вже працює на півтори ставки у закладі (за сумісництвом). Чи можуть її призначити УО? Як здійснюватиметься оплата?

   Відповісти
   • b.dontsov
    8 Липня 2021, 11:35

    Добрий день. Ваше питання більше стосується трудового законодавства. Ми в свою чергу спеціалізуємося на публічних закупівлях.

    Відповісти
  • Світлана
   16 Вересня 2021, 12:37

   Хто покладає на директора школи повноваження уповноваженої особи: сам директор своїм наказом, засновник, чи відділ освіти?

   Відповісти
   • b.dontsov
    22 Вересня 2021, 10:49

    Добрий день!
    Покласти на себе функції уповноваженої особи як додаткової роботи директор школи може самостійно відповідним рішенням чи наказом.

    Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми