• 5 питань щодо організації роботи уповноваженої особи

    Світлана Мазова, Zakupki.Prom.ua

     

    Світлана Мазова, фахівчиня  відділу розвитку державних закупівель майданчика Zakupki.Prom.ua


    19 квітня цього року вступає в дію новий ЗУ “Про публічні закупівлі”. Одна з ключових змін закону – обов’язкове проведення закупівель від 50 тис. грн через електронну систему Prozorro.

    Але як щодо спрощених закупівель, хто саме повинен проводити такі процедури? На це та інші найрозповсюдженіші питання, які стосуються спрощеної закупівлі – читайте далі. 

    Перехідними положеннями розділу 10 нової редакції закону зазначено, що до 1 січня 2022 року замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення закупівель.

    Згідно ст. 13 до таких процедур відносяться: відкриті торги, торги з обмеженою участю, конкурентний діалог та переговорна процедура. Тобто спрощена закупівля не є процедурою закупівлі у визначенні Закону. 

    Тож, відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020 року має бути тільки уповноважена особа. Так зазначено в ст. 11 нового ЗУ.

    Чи можна призначити члена тендерного комітету уповноваженою особою?

    Будь-хто із членів тендерного комітету може бути уповноваженою особою. Але важливо при цьому розмежувати функції. Тобто, щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.

    Хто має проводити закупівлі з бюджетом до 50 тис. грн?

    В новій редакції закону не визначено, хто має проводити закупівлі до 50 тис. грн. Відповідно, це може бути, як член тендерного комітету, так і уповноважена особа. Вирішує замовник. 

    Як правильно та яким документом призначається уповноважена особа в організації?

    Уповноважена особа призначається на посаду на підставі розпорядчого рішення організації або трудового договору (контракту). Якщо уповноважена особа обирається зі співробітників, що вже у штатному розкладі, то вона призначається внутрішнім розпорядчим рішенням. Наприклад, наказом по організації за підписом керівника.

    Якщо на підприємстві вже є уповноважена особа, чи потрібно вносити зміни в посадові обов’язки або будь-які інші зміни у зв’язку із новим законом?

    Якщо в організації вже є уповноважена особа, то після вступу в дію нової редакції ЗУ “Про публічні закупівлі” варто лише привести документи у відповідність з чинним законодавством. Для цього Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства  розробить примірне положення про уповноважену особу.

    Чи обов’язково уповноважена особа має пройти тестування?

    Порядок організації тестування уповноважених осіб наразі розробляється уповноваженим органом. Його мають затвердити не пізніше шестимісячного строку з дня набрання чинності закону.

    До того ж у листі Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства від 21.12.2019 № 3304-04/55553-06 “Щодо набрання чинності та введення в дію нової редакції Закону” зазначено, що уповноваженій особі необхідно пройти тестування до 01.01.2022. 

    Головне, що потрібно врахувати всім замовникам – з 19 квітня проведення спрощеної закупівлі без уповноваженої особи буде неможливим. Тому, чим раніше в штаті організації з’явиться уповноважена особа, тим краще. 

    Світлана Мазова

     

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (25)

    • Марія
      19 Лютого 2020, 15:15

      Якщо я введена у штат , як фахівець з питань закупівель чи потрібно і куди вписаувати мене , як уповноважену особу,чи маю я право проводити спрощені закупівлі , як фахівець ? Дякую

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        25 Лютого 2020, 12:39

        Доброго дня, Маріє! З 19 квітня 2020 року спрощені закупівлі мають проводити тільки уповноважені особи. Тому, до цього часу вас мають призначити на посаду відповідним розпорядженням.

        Відповісти
        • 10 Березня 2020, 9:49

          Доброго дня , в штатному розписі має бути зазначена посада – уповноважена особа. чи посада наприклад бухгалтер , а на нього видати наказ про призначення уповноваженої особи ,

          Відповісти
    • 20 Лютого 2020, 13:04

      Якщо в установі є тендерний комітет чи потрібно окремо вводитив штат фахівця з питань закупівель чи можна окремо покласти обов’язки проводити допорогові закупівлі на одного з членів тендерного комітету? Дякую.

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        25 Лютого 2020, 12:52

        Можна або найняти нового фахівця та призначити його уповноваженою особою по спрощеним закупівлям, або призначити члена тендерного комітету уповноваженою особою по спрощеним закупівлям. Але, при цьому, функції цієї особи мають бути розмежені, Тобто, щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.

        Відповісти
        • Володимир
          6 Березня 2020, 17:18

          “…за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель”, – що значить організація та проведення одних і тих самих процедур, які нюанси в поняттях? Дякую

          Відповісти
          • Zakupki.Prom.ua
            10 Березня 2020, 18:06

            Володимире, добрий день! Мається на увазі, якщо члена тендерного комітету визначено уповноваженою особою, важливо слідкувати, щоб за проведення однієї і тієї самої процедури закупівлі не відповідали і ТД і УО. Наприклад, якщо відкриті торги оголосила УО, а кваліфікацію по ним проводить ТК. Тобто, робота із закупівлями має бути розмежована.

            Відповісти
    • Надія
      21 Лютого 2020, 16:15

      Яка освіта має бути в уповноваженої особи?

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        25 Лютого 2020, 13:56

        Доброго дня, Надіє! Стаття 11 п. 7 нової редакції закону говорить про те, що уповноважена особа повинна мати вищу освіту, як правило юридичну або економічну.

        Відповісти
    • Олена
      26 Лютого 2020, 17:23

      Ви написали:”Тобто спрощена закупівля не є закупівлею у визначенні Закону”. Це невірно. Вірно: Спрощена закупівля не є процедурою закупівлі у визначенні Закону.

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 17:09

        Дякуємо, Олено! Виправили.

        Відповісти
    • марія
      5 Березня 2020, 21:53

      чи повинен бібліотек з фаховою освітою бути уповноваженою особою якщо є централізована бухгалтерія, а бібліотечна система є юридичною особою і в штаті немає бухгалтера бухгалтер є у централізованій бухгалтерії відділу культури,хто повинен займатися закупівлею,до цього часу це робив бухгалтер

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 17:14

        Добрий день, Маріє! Як визначить директор. Не обов’язково це має бути бухгалтер.

        Відповісти
    • Любомира
      6 Березня 2020, 11:37

      Чи може бути на підпиємстві де закуповують послуги, промислові товари, продукти харчування декілька уповноважених осіб? Дякую

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 17:16

        Доброго дня! Так, звичайно, може бути декілька уповноважених осіб на підприємстві. Необхідну кількість визначає Замовник.

        Відповісти
    • Оксана
      6 Березня 2020, 11:38

      На підставі яких документів має оплачуваться робота Уповноваженої особи у разі покладання обов’язків Уповноваженої особи на штатного фахівця підприємства, який є секретарем тендерного комітету.

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 17:27

        Доброго дня, Оксано! Це питання вже стосується трудового законодавства.

        Відповісти
        • Оксана
          11 Березня 2020, 19:14

          Добрий день! Чи є роз’яснення десь стосовно цього? Трудових нюансів уповноваженої особи: сумісництва, зокрема, чи покладання обов’язків.

          Відповісти
    • Валентина
      6 Березня 2020, 12:38

      Добрий день! Поясныть будь-ласка , що значить “щоб така особа не була визначена відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівель.” Не розумію, що значить одних і тих самих процедур закупівель?

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 18:07

        Валентино, добрий день! Мається на увазі, якщо члена тендерного комітету визначено уповноваженою особою, важливо слідкувати, щоб за проведення однієї і тієї самої процедури закупівлі не відповідали і ТД і УО. Наприклад, якщо відкриті торги оголосила УО, а кваліфікацію по ним проводить ТК. Тобто, робота із закупівлями має бути розмежована.

        Відповісти
    • Раїса
      6 Березня 2020, 16:19

      Доброго дня! В штаті не має фахівця з держзакупівель, підкажіть будь ласка: секретар тендерного комітету може бути уповноваженою особою?

      Відповісти
      • Zakupki.Prom.ua
        10 Березня 2020, 17:38

        Доброго дня, Раїсо! Так, може.

        Відповісти
        • мирослава
          11 Березня 2020, 14:00

          головний бухгалтер без вищої освіти може бути уповноваженою особою

          Відповісти
          • Валентина
            23 Березня 2020, 13:39

            Головний бухгалтер без вищої освіти чи може бути уповноваженою особою?

            Відповісти
    • Таня
      18 Березня 2020, 16:55

      Доброго дня. Чи може голова тендерного комітету бути одночасно і уповноваженою особою?Наприклад, і в першому випадку і в другому- підписує документацію одна і та ж особа. Дякую.

      Відповісти

    Що ще почитати з цієї теми