• 5 міфів на шляху до цифровізації закупівель

  Пандемія виявила слабкі місця в роботі багатьох компаній. Ті, хто відкладав діджиталізацію “до кращих часів” опинилися позаду колег та конкурентів. Щоб їх наздогнати – тепер необхідно рухатися вдвічі швидше. Але на заваді стають страхи, пов’язані з цифровізацією закупівель. Та чи всі вони виправдані, або більшість лише міфи? Давайте розберемося детальніше. 

  Міф № 1: електронні закупівлі – це дорого

  Так було, але 10 років тому. Сьогодні цифровізація закупівель, зокрема робота на електронному майданчику, не вимагає від компанії серйозних додаткових витрат.

  По-перше, компанії-замовники можуть публікувати тендери безкоштовно і в такому випадку постачальники платитимуть за участь в них.

  По-друге, є можливість користуватися пакетною пропозицією. Тобто постачальники не платитимуть за участь в тендерах, а значить конкуренція збільшиться. Це сприятиме тому, що учасники більш активно знижуватимуть свої цінові пропозиції і компанія-замовник отримає вигідніші умови договору.

  Таким чином, економія в закупівлях перевищить плату за користування пакетною пропозицією.

  👉 Оптимізуйте процеси закупівель у вашій компанії за допомогою тендерів. Дізнатися докладніше >>>

  Міф № 2: цифровізувати закупівлі занадто складно

  Насправді не потрібно мати ніякої спеціальної підготовки для того, щоб проводити закупівлі на електронному майданчику. Для роботи необхідні лише комп’ютер та доступ в інтернет, а публікувати тендери можна відразу після реєстрації. У разі виникнення труднощів менеджер майданчика відразу допоможе та розповість, як підвищити конкуренцію в закупівлях. 

  Також на майданчику є можливість пройти освітні курси для комерційних замовників і постачальників та отримати відповіді на найбільш поширені питання, які виникають на початку та в процесі роботи. 

  Міф № 3: цифрові інструменти замінять людей

  Електронний майданчик дійсно забирає на себе частину роботи, яку раніше виконували працівники, але лише механічну та рутинну. Збереження інформації в цифровому вигляді та можливість використання шаблонів суттєво спрощує процес оголошення тендерів. Це дозволить працівникам компанії зосередитись на  покращення взаємодії із постачальниками, аналізі ефективності проведення закупівель та стратегічних задачах.

  В результаті продуктивність відділу закупівель зростатиме, збільшиться реальний відсоток економії та зменшиться цикл закупівель.

   Міф № 4: компанія отримає зайву публічність

  Інколи компанії не хочуть показувати з ким вони співпрацюють, тому що бояться втратити перевірених постачальників. В такому разі можна оголошувати тендери без публікації результатів, де лише компанія-замовник бачить назви та документацію учасників, або ж проводити закриті тендери.

  Але краще просто покликати своїх постійних партнерів у тендер. Це дозволить компанії вберегти себе від необґрунтованого підвищення цін з їхньої сторони та перевірити наскільки рівень цін, запропонований постійними постачальниками відповідає ринковому.

  У будь-якому разі, варто розуміти, що прозора діяльність компанії лише додає їй привабливості в очах постачальників. 

  Міф № 5: можна натрапити на недобросовісного постачальника

  На майданчику є інструменти, які допоможуть проаналізувати діяльність учасників тендера та прийняти правильне рішення. Можна подивитися загальні відомості про організацію, провести особисту зустріч з представниками компанії-постачальника, почитати відгуки та запросити референс-лист. 

  В особистому кабінеті замовника у розділі “Аналіз постачальника”, де знаходяться контакти та основна інформація про компанію, є посилання на сервіс перевірки контрагентів YouControl та дані щодо участі даного постачальника у тендерах: відсоток перемог, суму всіх контрактів, кількість тендерів, в яких він брав участь тощо.

  У сучасному світі той, хто не розвивається, не просто залишається на місці, а щодня втрачає можливості, які інші використовують на повну. Цифровізація закупівель дійсно займає певний час і потребує зусиль. Але так компанія отримає не тільки економію коштів, часу і ресурсів, а і мінімізує кількість помилок у закупівлях та збільшить продуктивність працівників.


  Olga-ButrinovskaОльга Бутриновська, фахівчиня з розвитку комерційних замовників

   

   

   

  Підпишіться на нашу сторінку в LinkedIn, щоб слідкувати за новими корисними матеріалами на тему комерційних закупівель.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми