• 24 години на виправлення помилок

  Відповідно до нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі” державні замовники можуть надати можливість постачальникам виправити помилки в тендерній пропозиції. 

  Звертаємо вашу увагу на наступні важливі моменти:

  • виправлення помилок можливо на етапі кваліфікації чи прекваліфікації;
  • виправляти помилки можна лише в процедурах закупівлі (відкриті торги, конкурентний діалог тощо)

  Як це працює

  1. Ви розглядаєте тендерні пропозиції постачальників. 
  2. У разі виявлення помилки необхідно не пізніше, ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій опублікувати повідомлення з вимогою про усунення помилки. 
  3. Для цього необхідно на сторінці закупівлі у блоці “Кваліфікація” чи “Прекваліфікація” натиснути кнопку “Повідомити про невідповідність”.

  4. Далі заповніть поле “Опис” та натисніть “Підтвердити”. 

  У повідомленні важливо чітко та зрозуміло зазначити:

  • перелік виявлених невідповідностей;
  • посилання на вимогу (вимоги) тендерної документації, щодо якої (яких) виявлені невідповідності;
  • перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення виявлених невідповідностей.

  5. Після цього постачальник отримує повідомлення та має 24 години, щоб завантажити в систему уточнені або нові документи відповідно до вашої вимоги.

  6. Ви розглядаєте подані тендерні пропозиції з урахуванням виправлення або невиправлення учасниками виявлених невідповідностей.

  В яких документах можна виправляти помилки

  Постачальник може усунути невідповідності в інформації та/або документах:

  • що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону України “Про публічні закупівлі”;
  • на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

  Скільки разів можна повідомляти про невідповідність

  Замовник не може розміщувати щодо одного й того ж учасника процедури закупівлі більш ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції, крім випадків, пов’язаних з виконанням рішення органу оскарження.

   

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Коментарі (21)

  • Надія
   25 Травня 2020, 15:44

   виправлення помилок учасником розповсюджується і на спрощені закупівлі?

   Відповісти
  • Галина
   29 Травня 2020, 11:06

   Скажіть будь ласка, повідомлення про не відповідність стосується тільки відкритих торгів? Бо у спрощеній такої можливості не було.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    1 Червня 2020, 17:32

    Так, стосується тільки відкритих торгів.

    Відповісти
  • Юлія
   16 Червня 2020, 18:49

   Якщо виявлені порушення і в кваліфікаційних документах і в технічній документації чи потрібно все одно давати можливість виправити документи по кваліфікації перш ніж відхилити пропозицію?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    19 Червня 2020, 14:27

    З наведеного прикладу виправленню підлягають лише недоліки по кваліфікаційній частині.Відповідно до положень закону жодних коригувань стосовно технічної частини внесено бути не може.Разом з тим, якщо підставою для відхилення пропозиції учасника будуть недоліки по кваліфікаційній частині пропозиції, то будуть порушені права такого учасника, оскільки йому не було надано вимоги щодо виправлення таких недоліків.

    Відповісти
  • Світлана
   30 Червня 2020, 21:13

   Підкажіть якщо учасник не завантажив документи по кваліфікаційним вимогам, ми маємо права надати їм це право виправити цю помилку

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    6 Липня 2020, 17:12

    Виходячи з практики АМКУ по закупівлі UA-2020-04-24-000812-a (п.2 у Рішенні) необхідно дати постачальнику можливість виправити таку помилку.

    Відповісти
  • Світлана
   30 Червня 2020, 21:16

   Тобто ми вимагали надати список працівників які будуть задіяні до виконання робіт, з підтвердженням надання копії, трудових та наказів про прийняття на роботу. Трудові є, наказів нема.

   Відповісти
  • Світлана
   15 Липня 2020, 10:12

   тендерна пропозиція учасника не відповідає тендерній пропозиції, яка була зазначена в реєстрі пропозицій та протоколі розкриття, а саме розбіжності в загальній вартості закупівлі. Пониження на аукціоні не було.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Липня 2020, 17:25

    Уточніть, будь ласка, запитання. Вкажіть ідентифікатор закупівлі та учасника, якого стосується ваше запитання.

    Відповісти
    • Світлана
     22 Липня 2020, 8:59

     UA-2020-06-25-006260-a ● cb71714fa7f5400d98c5fe28525c3270, відкриті торги, ТОВ “Авторинок на кільцевій” запропонував найнижчу ціну, загальна вартість тендерної пропозиції в протоколі розкриття була відмінна від загальної вартості тендерної пропозиції наданої в документах.

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      30 Липня 2020, 15:50

      Уточніть, будь ласка, в чому питання?

      Відповісти
  • Богдан
   6 Серпня 2020, 16:58

   Скажіть,будь ласка. Чи має право замовник відхилити учасника, якщо уповноваженою особою учасника на підпис тендерної документації, не були завірені деякі сторінки завантажених оригіналів документів? Чи повинен в цьому випадку замовник надати право 24 годин на виправлення учаснику?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Серпня 2020, 9:43

    Добрий день! Уточніть, будь ласка, наступні деталі:
    – вид закупівлі;
    – чи в тендерній документації була вимога засвідчувати документи підписом уповноваженої особи;
    – чи учасник наклав кваліфікований електронний підпис на документи.

    Відповісти
  • Василь
   8 Жовтня 2020, 8:59

   Доброго дня. Скажіть, якщо учасник не наклав цифрового підпису на свою пропозицію, і його застосування вимагалось тендерною документацією, то чи може замовник дати можливість виправити таку невідповідність згідно ч.9 ст.26 Закону?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    9 Жовтня 2020, 16:18

    Доброго дня. Відповідно до практики АМКУ відсутність ЕЦП у складі Пропозиції (за наявності даної вимоги у Документації) не є підставою для надання постачальнику 24 годин на виправлення недоліків.Приклад (п.2 у Рішенні)

    Відповісти
  • Анна
   8 Грудня 2020, 13:43

   Доброго дня. Підкажіть будь ласка, якщо в вимогах до учасника було прописано наявність документу який підтверджує, що Учасник володіє правами на поширення програмних рішень (послуги GPS) Це було прописано в розділі ” наявність дозвільних документів”. Вимоги щодо матеріально-технічної бази не було. Чи можливо зробити уточнення інформації прирівнявши цей документ до МТБ?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    8 Грудня 2020, 18:11

    Доброго дня.Якщо вимоги про МТБ не було, то відповідно жоден документ пропозиції не може бути трактований як такий, що надається на відповідність критерію МТБ.

    Відповісти
  • Наталія
   4 Січня 2021, 14:34

   Доброго дня! В тендерній документації була вимога надати довідку про основні засоби учасника, із зазначенням власне чи орендується майно.Якщо майно орендується надати договора оренди, зазначені в вищевказаній довідці. Учасник надав довідку із зазначенням дати договору оренди 10.10.2019 року, а сканкопію договору від 09.10.2020 року. Чи має Учасник право на 24 години для виправлення помилки?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Січня 2021, 18:50

    Якщо дана вимога стосується кваліфікаційного критерію за статтею 16, то замовник зобов’язаний надати постачальнику 24 години на виправлення.

    Відповісти